1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

4 sposoby na znalezienie czasu

123rf.com
Cały czas brakuje ci czasu? Spróbuj nad nim popracować, może uda ci się znaleźć go trochę więcej, zwłaszcza dla siebie.

  • Czas to pieniądz. Wiemy to i dlatego wydaje nam się, ze jak dłużej posiedzimy w pracy czy nad projektem, jak zarwiemy kilka nocy próbując wymyślić genialne hasło reklamowe czy projekt promocji, to osiągniemy sukces. Badania pokazują, że najlepsze pomysły i najciekawsze rozwiązanie przychodzą same, lub kiedy wcale się nimi nie zajmujemy. Dlatego, jeśli znowu zamierzasz marnować czas zostając po godzinach w pracy, lepiej idź na rower lub pobaw się z dziećmi. Wypoczęte ciało i umysł odpłacą ci z nawiązką.
  • Nie ma na wszystko czasu. Kiedy zorientujesz się na co poświęcasz swój czas, może wówczas uda ci się go trochę zaoszczędzić. Ile czasu zabiera ci podjęcie różnych decyzji. Czy lepiej wykorzystujesz czas kiedy długo się nad czymś zastanawiasz albo trzymasz z góry ustalonego planu, czy kiedy podejmujesz decyzje szybko i intuicyjnie, a podczas np. pracy decydujesz się na zmianę sposobu wykonania projektu. Nie bój się kreatywności i elastyczności, twój czas jest zbyt cenny.
  • Nie mam czasu ale będę go mieć. Czas to czynnik bardzo stresogenny. Kiedy dobrze się bawimy, nie zwracamy na niego uwagi, ale kiedy się spieszymy, mamy nad głowa deadline albo wykonujemy nużącą pracę, czas działa na naszą niekorzyść. Dlatego, zamiast czepiać się czasu staraj się tak przekierować swoje działania, czy to co wykonujesz, by sprawiały ci przyjemność. Spędzaj czas najlepiej jak potrafisz, wówczas przestanie ci ciążyć.
  • Czas przecieka przez palce. Tak, ale tylko wtedy gdy mu na to pozwalamy. Wszystkie nowinki techniczne, które mają nam ułatwić życie, zabierają nam czas. Jak co chwila aktualizowana poczta, Facebook, kolejne zdjęcia do wrzucenia w Picassie, telefon komórkowy. Kiedy odłączysz cały ten bałagan i skupisz się na konkretnym zadaniu, wykonasz je trzy razy szybciej niż pozwalając sobie na rozpraszanie przez technikę.
Teraz nic cię już nie powstrzyma. Możesz spokojnie zacząć szanować swój czas!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze