1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Zima odchodzi, czas na zmiany

123rf.com
Za kilka tygodni skończy się zima, a wiosna obdarzy nas ogromną dawką energii. Cz już wiesz, co z nią zrobisz?

Zimę przeżywamy trochę w półśnie, częściej zamykamy się w domu, rzadziej podejmujemy się zrobienia czegoś nowego, przeczekujemy trudny czas, z nadzieją, że siła na działanie przyjdzie wiosną.

  • stwórz listę rzeczy, które chciałabyś zrobić, wypróbować, rozpocząć właśnie wiosną. Może zaczniesz biegać, zapiszesz się na kurs fotografii, zaadoptujesz psa, wybierzesz w podróż albo zrealizujesz własny kulturalny projekt miejski?
  • wypróbuj swój pomysł. Może to był tylko kaprys, może się do tego nie nadajesz albo jednak zamiast fotografowania wolałabyś ozdabiać doniczki, a zamiast biegania - jazdę na rolkach? Spróbuj nowego sportu lub hobby zanim w niego zainwestujesz. Zanim zafundujesz sobie zwierzę, pomieszkaj z kimś, kto takie zwierzę ma albo wypożyczy ci na kilka dni.
  • bądź elastyczna. Myślałaś o psie, a tu przypałętał się do ciebie kot. Chciałaś kurs fotografii, a tu okazuje się, że nie stać cię na dobry sprzęt, etc. Łatwo przywiązujemy się do danej myśli i nawet korzystna dla nas zmiana na początku wydaje się koszmarna. Czasem życie decyduje za nas. Chciałaś biegać a złamałaś nogę - może dzięki temu przeczytasz zaległe książki, obejrzysz zaległe filmy i zaczniesz robić brzuszki wieczorami?
 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze