1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

5 kroków do pozytywnego myślenia

123rf
Negatywne myśli rodzą złe samopoczucie i trudne emocje, które się nasilają. Pozytywne myśli rodzą dobre samopoczucie i przyjemne uczucia, których jest coraz więcej. Jak pozytywnie myśleć?

Negatywne myśli rodzą złe samopoczucie i trudne emocje, które się nasilają. Pozytywne myśli rodzą dobre samopoczucie i przyjemne uczucia, których jest coraz więcej. Jak jednak myśleć pozytywnie? Krok 1: Rozpoznaj swoje negatywne myśli
. Przyznaj, że je masz. Rozpoznanie wroga jet konieczne, by go skutecznie wyeliminować i zastąpić pozytywnymi myślami.

Krok 2:
Gdy negatywna myśl znajdzie się w twoim umyśle, zaakceptuj ją. Walka nasila tylko walkę. Zauważ również, jakie czujesz emocje w odpowiedzi na tą myśl. Teraz postaraj się negatywne myśli zamienić na pozytywne myślenie. Zastąp je. Na przykład: Ważę o 5 kilogramów za dużo, ale to dobry powód, żeby zająć się zdrowym odżywianiem, a oczy cały czas mam śliczne. Mam mało pieniędzy, ale wciąż jestem zdrowa i zdolna, a poza tym to nie oznacza, że zawsze moje finanse będą w takim stanie.

Krok 3: Unikaj narzekania
.
Łatwo nam jest mówić o tym, jak jest źle, jak beznadziejny jest świat i ludzie. Jednak zanim otworzysz usta, żeby narzekać, powiedz sobie STOP. Narzekanie nakręca spiralę negatywnych myśli, a ona szkodzi. Pozytywne myślenie nie wyrośnie z malkontenctwa.

Krok 4: 
Bądź świadoma, jacy są wokół ciebie ludzie. Jak się oni zachowują - narzekają, marudzą, emanują niską energią, czy wręcz przeciwnie - są uśmiechnięci, zadowoleni i optymistyczni na tyle często, że czujesz się wśród nich dobrze. Wybieraj tych drugich i sama się tak zachowuj. Dziel się z ludźmi dobrym humorem, życzliwością i radością. Uczucia są zaraźliwe, wykorzystaj ten fakt. Jak bowiem myśleć pozytywnie, kiedy wszyscy bliscy są marudni i do siebie zniechęcają?

Krok 5: Optymizm
jest wyborem. Dobrze jest o tym wiedzieć i być uważnym na każdą swoją myśl - sprawdzać, czy jest ona pozytywna, czy też nie. Najpierw może to się wydawać męczące, ale z biegiem czasu staje się niezauważalnym nawykiem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze