fbpx

Porady na przedwiośnie

przedwiosnie

Zimą dobre samopoczucie jest narażone na szwank. Brak słońca, wzmożona senność i większa drażliwość to mroczna triada, która sprawia, że dusza i ciało wyrywają się do ciepłych krajów. A potem nadchodzi przedwiośnie. Bardzo trudny czas dla organizmu. Jeśli nie zanosi się, że w najbliższym czasie będziesz miała czas i pieniądze na choćby kilkudniowy urlop, pozostaje ci równie przyjemna podróż w wyobraźni. Będziesz potrzebowała przynajmniej godziny dla siebie i swoich zmysłów.

Wzrok

rady na przedwiośnie

Wybierz kilka zdjęć. Mogą być z wakacji, tych niedawnych albo najmilej wspominanych. Może to być też bogato ilustrowany materiał w twoim ulubionym magazynie. Pozwól oczom znaleźć ukojenie w jasnym świetle, błękicie morza, zieleni traw… Jeśli patrzysz właśnie na swoje zdjęcie, zwróć uwagę, jaka byłaś wtedy uśmiechnięta i szczęśliwa, przypomnij sobie najmilszy moment, zamknij na chwilę oczy i przeżyj go ponownie. A teraz przygaś światła w pokoju, w łazience zapal aromatyczne świece, napuść gorącej wody do wanny.

Słuch i węch

przedwiosnie

Włącz spokojną, nastrojową muzykę. Może to być rozkoszna bossa nova, jazz, blues, może to być też muzyka świata, z regionu, który najbardziej lubisz. Czekając na kąpiel, możesz potańczyć chwilę w jej rytmie, zanucić fragment albo zamknąć oczy i wrócić do wspomnień. Wlej do kąpieli olejek lub wsyp sól, która przypomina ci egzotyczną podróż. Zanurz się w ciepłej wodzie i wdychaj rozkoszny aromat. Najlepiej z zamkniętymi oczami. Weź do ręki peeling, powąchaj go jeszcze prosto ze słoiczka…

Dotyk

Wetrzyj peeling w ciało, delikatnie masując. Zanurz się ponownie w wodzie i czułymi ruchami zmyj drobinki. Teraz ponownie dotknij swojej skóry, czujesz, jak jest idealnie nawilżona i odżywiona? Jak się rozluźnia i chłonie wszystko, co dobre, z kosmetyku? Po kilku minutach wyjdź z kąpieli, czule otul się ręcznikiem, a następnie delikatnie, od dołu w górę, wmasuj w ciało mus lub balsam.

Smakporady na przedwiosnie

Przyrządź pyszną egzotyczną przekąskę, która przypomni ci wieczory nad morzem, skąpane w zachodzącym słońcu, i tak słodkie, jak słodki tylko może być urlop w ciepłych krajach. Nie spiesz się z powrotem do rzeczywistości. To chwila tylko dla ciebie.

fot.123rf.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze