fbpx

Wakacyjny blues – czy lato to zawsze radość?

Wakacyjny blues - czy lato to zawsze radość?
123rf.com

Wakacje, wyjazd, odpoczynek. Same powody do radości! Jednak nie zawsze. Kiedy i dla kogo wakacje są powodem smutku i stresu?

Istnieją powody, dla których dlaczego ludzie nie czują się w czasie wakacji dobrze. Jakie?

1. Wspomnienia z wakacji, podczas których przydarzyło się coś przykrego bądź traumatycznego – nieudany romans, rozstanie, wypadek. Może też chodzić o nieuświadomione do końca wspomnienia z rodzinnych wakacji, podczas których rodzice się kłócili lub nie byli ze sobą blisko.
2. Samotność. W tym czasie, podobnie jak w przypadku świąt, osoby samotne bardziej czują, że nie ma przy nich bliskiej osoby. Nie każdy jest na tyle introwertyczny, że lubi samotne spacery po plaży lub wieczory w hotelu.
3. Trudności finansowe.Wyjazdy kosztują, jeśli masz problemy z pieniędzmi czas letni może frustrować z powodu przebywania w mieście.

Jeśli któryś z powyższych powodów brzmi znajomo, nie rozpaczaj. Oto sposoby, by pokonać wakacyjnego bluesa.

1. Uświadom sobie, jakie wakacyjne wspomnienia budzą twój smutek bądź lęk. Poczuj te uczucia i zdaj sobie sprawę, że to przeszłość. Teraz liczy się tylko chwila obecna i to, jaki wybór podejmiesz. Jeśli on brzmi – fajne wakacje, to szerokiej drogi!
2. Szukaj słońca i endorfin. Niezależnie jaki jest stan twoich uczuć i portfela aktywne przebywanie na świeżym powietrzu latem, podnosi poziom szczęścia. Wykorzystaj lato.
3. Samotne wakacje mogą okazać się wspaniałą szansą, żeby przestać być singlem (jeśli o tym marzysz). Wyjedź z dużą otwartością na zmiany.
4. Lato w mieście. Jeśli nie stać cię na wyjazd, urządź sobie wakacje w domu. Jazda na rowerze, nadrobienie zaległości filmowych, książkowych, wylegiwanie się w łóżku do południa oraz spotkania ze znajomymi – z pewnością cię zregenerują, jeśli podejdziesz do sprawy pozytywnie.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze