1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Zaufanie w związku - jak nad nim pracować?

Zaufanie w związku - jak nad nim pracować?

123r.com
Nasze emocjonalne rany z przeszłości mają wpływ na nasze obecne związki. Kiedy chronimy się przed ponownym zranieniem, trudno o zaufanie w związku. Jak przezwyciężyć ten lęk?

1. Uświadom sobie, że zaufanie wymaga czasu

Nie czuj się winna, że jesteś nieco zdystansowana i obserwujesz. Bądź tego świadoma, bądź świadoma swego lęku przed otwarciem się na drugiego człowieka. Przyznaj się do tego najpierw przed sobą.

2. Bądź szczera

Jeśli uważasz, że masz problem z zaufaniem w związku, niech twój partner o tym wie. Ma prawo zrozumieć, co się dzieje. Gdy powiesz prawdę, twój partner będzie mógł pomóc ci w uzdrowieniu tej sytuacji. 3. Nie oczekuj za dużo od partnera

Możesz swoje zaufanie warunkować tym, żeby partner będzie się zachowywał tak czy inaczej. Na przykład nie będzie wieczorami wychodził z domu, będzie często wyznawał uczucia, będzie ciebie stawiał na pierwszym miejscu. Tego typu przekonania prowadzą do porażki, ponieważ wywieramy na drugą osobę nacisk. Za swój brak zaufania sama weź odpowiedzialność.

4. Uświadom sobie źródło problemu i skoncentruj się na uzdrowieniu

Jeśli w obecnym związku odzywają się twoje trudne emocje spowodowane ranami z przeszłości, zajmij się nimi uczciwie. Zorientuj się, jakie emocje i w jakich sytuacjach czujesz. Przypomnij sobie, kiedy wcześniej coś takiego przeżywałaś. Pozwól sobie na pełne uwolnienie tych uczuć. Postaraj się odnaleźć w sobie spokój i zaufać znowu. Być może przez ten proces powinien przeprowadzić cię terapeuta?

5. Bądź czujna na autosabotaż

Bolesne stłumione emocje mogą wpływać na ciebie destrukcyjnie. Po czym to poznać? Po tym, że odrzucasz partnera, obwiniasz go, kontrolujesz. Albo widzisz te zachowania u niego. Uświadom sobie swoje reakcje, które trudno ci kontrolować. Wszystko, co nie jest miłością, płynie z lęku. Nim najpierw się zajmij. Czego tak naprawdę się boisz?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze