1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks

Druga randka – co wypada, a co nie? Co robić na drugim i kolejnych spotkaniach?

123rf.com
Pierwsza randka – wiadomo, poznajemy się, oswajamy i zastanawiamy, czy chcemy jeszcze ze sobą spotkać. Ale jeśli decydujemy się na drugą i trzecią randkę, zaczyna robić się poważniej. Czy macie pomysły na drugą randkę lub trzecią? My tak!

Po pierwsze, oto kilka wskazówek, czego nie powinnaś robić na drugiej lub trzeciej randce:

 • Umawiać się w głośnym klubie lub barze – druga lub trzecia randka to wstęp do poważniejszej rozmowy, macie się skoncentrować na sobie, a nie na hałasie dookoła was.
 • Proponować obejrzenie filmu w kinie – jeśli już teraz, wybierając się na drugie spotkanie z dziewczyną, czujesz, że nie macie wspólnych tematów do rozmowy i musicie je sztucznie wywoływać, to raczej nie ma sensu tego kontynuować. No chyba, że zamierzacie zaszyć się w ostatnim rzędzie i szaleńczo całować.
 • Umawiać się z nim oraz grupą swoich przyjaciół – chyba za wcześnie jeszcze na wspólne imprezy z innymi znajomymi. Ani wy się dobrze nie znacie, ani wasi znajomi nie muszą poznawać kogoś, kogo ty za miesiąc nie będziesz nawet pamiętać (jeśli wszystko pójdzie źle). Druga lub trzecia randka to  czas, jaki macie poświęcić sobie a nie otoczeniu.
 • Proponować obejrzenia wspólnie programu w telewizji, na przykład meczu. Jeśli to naprawdę mecz, to facet nawet nie spojrzy na ciebie przez 1,5 godziny (no może przez chwilę przy całowaniu, jak będzie przerwa po pierwszej połowie). A jeśli twoją intencją naprawdę było tylko wspólne oglądanie telewizji, to się możesz rozczarować – zaproszenie do domu to nienajlepszy pomysł na drugą randkę, ponieważ jest jak zaproszenie do łóżka – dość jednoznaczne.
 • Powtórzenie schematu z pierwszej randki: kawa – kawiarnia - spacer. Na pewno macie sobie więcej do zaoferowania. A jeśli obie strony chcą tylko kawy, tylko spaceru, to znaczy, że żadna nie jest gotowa na inwestowanie w tę znajomość, i nie rokuje to dobrze, więc najprawdopodobniej trzecia randka już nie dojdzie do skutku.

Co zatem zrobić na drugiej lub trzeciej randce?

 •  Przede wszystkim róbcie to, co lubicie, co ma związek z waszymi zainteresowaniami. Jeśli zależy ci, by lepiej poznać swojego potencjalnego partnera, podziel się z nim swoją pasją, zapytaj o jego hobby.
 • Gdy tak na to spojrzycie, możliwości wspólnego spędzania czasu jest mnóstwo. To może być wyzwanie sportowe: idźcie na łyżwy, na rolki, na kajaki albo … zagrajcie w szachy.
 • Zastanawiacie się, gdzie na drugą randkę najlepiej zabrać swoją sympatię? Zamiast na kolejny spacer, wybierzcie się do zoo, na spacer po ulubionych zakątkach miasta, a może zróbcie sobie piknik w parku? Pogoda jeszcze na to pozwala.
 • Pobawcie się w ekspertów: przetestujcie nową restaurację, wybierzcie się na nietypowe jedzenie, udajcie się do galerii sztuki, by sobie nawzajem opowiadać o tym, co widzicie.
Są tysiące możliwości na atrakcyjne spędzanie czasu we dwoje. Chodzi przecież o to, żeby poznać się lepiej, a w tym celu świetnie sprawdzi się właśnie również druga randka. Co wypada robić, a czego nie? Zamiast zadawać tysiące pytań, róbcie coś razem – to dużo ciekawsze!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze