1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak zapobiec zdradzie mężczyzny?

Jak zapobiec zdradzie mężczyzny?

123rf.com
Najpierw trzeba zagłębić się w przyczyny zdrad mężczyzn, a później postarać się je wyeliminować z życia. Co badania mówią na temat tego, dlaczego mężczyźni zdradzają?

Fakty są takie, że przynajmniej jedna na 10 kobiet na świecie jest ofiarą cudzołóstwa swojego męża lub chłopaka. Należy także wziąć pod uwagę fakt, że ten wynik może być zaniżony dlatego, że nawet w anonimowych ankietach nie wszyscy do zdrady się przyznają. Jednocześnie wiadomo, że właśnie zdrada  jest numer jeden na liście przyczyn rozwodów i rozpadu związków. Istnieje krótka i zwięzła, bo trzypunktowa lista powodów, przez które mężczyźni idą do łóżka lub odchodzą z inną kobietą.

Mężczyźni przyznali się, że zdradzają, bo:

1. Z powodu odczuwanej nudy, tracą zainteresowanie seksualne partnerką. Mężczyznom trudno jest żyć bez wyzwań i wyzwalanej przez nie adrenaliny, która razem z testosteronem i dopaminą, odpowiada za życie seksualne. Kiedy wspólne życie staje się zbyt rutynowe i przez to za bardzo przewidywalne, mężczyźnie odechciewa się seksu. W takich warunkach i z tą kobietą. Z inną to co innego. Bo już zdobycie jej sprawia, że podnosi się poziom „seksualnych” hormonów. Dlatego nuda jest takim groźnym wrogiem każdego związku.

2. Są zmęczeni jakąś rolą – męża, opiekuna, ojca, żywiciela rodziny, małego chłopca, itd. Gdy wchodzimy w stałe związki, z naszej podświadomości wyłaniają się dawne psychiczne wzorce. Zgodnie z nimi wcielamy w jakieś role, które pozornie dają nam poczucie bezpieczeństwa, bo odgrywamy znane scenariusze powtarzane od pokoleń. Role te umieszczają nad w sztywnym schemacie. Będąc w nich, trudno żyć pełną piersią i pełnym spektrum osobowości. Zdrada wydaje się łatwym i ekscytującym sposobem, żeby od nich odetchnąć. Dlatego tak istotne jest, żeby żyć w zgodzie ze sobą, autentycznie i nie ulegać starym wzorcom.

3. Czują się kontrolowani. Mężczyźni są jak ptaki, w klatce jest im źle. Nade wszystko potrzebują swobody, niezależności, wolności. Gdy mogą się tym cieszyć, z radością wracają do ukochanej kobiety. Kiedy czują się uwięzieni szukają ucieczki i głębszego oddechu przy innej. Żeby móc ofiarować mężczyźnie wolność w relacji, potrzebne jest ugruntowane poczucie własnej wartości.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze