1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Zakochanie a zauroczenie – jakie są objawy? Jak je odróżnić?

Zakochanie a zauroczenie – jakie są objawy? Jak je odróżnić?

123rf
123rf
Problem z miłością polega na tym, że oczekujemy od niej, żeby przeniesie nas z życia do krainy bajek. Idealizujemy to uczucie, ulegamy sentymentom, okradając się z prawdziwego piękna, które moglibyśmy przeżyć. Jak odróżnić miłość od chwilowego zauroczenia?

Nie zawsze wiemy, jak rozpoznać miłość i zakochanie. Problem polega na tym, że oczekujemy od miłości, żeby przeniosła nas z życia do krainy bajek. Idealizujemy to uczucie, ulegamy sentymentom, okradając się z prawdziwego piękna, które moglibyśmy przeżyć. Jak jednak odróżnić miłość od zakochania i czym ono właściwie jest? Zauroczenie – objawy:

1. Zauroczenie to fizyczna reakcja na cudze emocje i wygląd. Ma to wiele wspólnego z seksualnym pożądaniem. Zauroczenie a zakochanie różni się m.in. tym, że w pierwszym przypadku widzimy tę wybraną osobę przez różowe okulary, idealizujemy ją, projektując na nią swoje niespełnione oczekiwania.

2. Zauroczenie to intensywne emocje, które sprawiają, że nie możesz o niczym innym myśleć tylko o obiekcie swoich uczuć. Ten stan emocjonalny ma oderwać cię od rzeczywistości, żebyś nie zauważyła pułapek, które na ciebie czyhają. Jest to najprawdopodobniej relacja, która przyniesie sporo bólu. Z biegiem czasu to zauważasz.

Miłość i zakochanie – objawy:

1. Miłość to uczucie. Jeśli miłość jest w tobie czujesz się dobrze z ukochaną osobą, ale także ze sobą samą. Miłość, którą przeżywamy w relacji, bierze się z miłości własnej. Jeśli kochasz siebie, ktoś ciebie pokocha tak samo.

2. Miłość to sposób bycia. Miłość istnieje tylko w chwili obecnej. Tylko teraz możesz czuć wdzięczność, radość, życzliwość – wibracje bliskie miłości. Czujesz tak, jeśli się zatrzymasz. A możesz się zatrzymać, jeżeli nie boisz się swego wnętrza.

3. Miłość to wybór. Podejmujemy go, gdy jesteśmy świadomi i przytomni. Wchodzimy w to uczucie z pełną odpowiedzialnością.

4. Miłość to silny fundament. Miłość ma mocne podstawy, między innymi zaufanie do siebie i do życia, dojrzałość, elastyczność, wrażliwość, moc psychiczną. Czując te jakości w sobie, jesteśmy silni i możemy przyjąć miłość.

Nie wiesz, jak rozpoznać miłość i zakochanie? Myślisz, że kochasz, ale nie jesteś pewna? Odpowiedz na poniższe pytania. Twierdzące odpowiedzi przemawiają za głębokim uczuciem.

1. Ten mężczyzna pociąga mnie psychicznie, fizycznie, duchowo. 2. Czuję się szczęśliwa w towarzystwie partnera, ale mam dostęp do tego uczucia i bez niego. 3. W tej relacji mam poczucie wewnętrznej wolności. 4 . Kocham siebie tak samo jak kocham mojego partnera. 5. Czuję się komfortowo w jego obecności. 6. Chcę być z nim niezależnie od tego, ile zarabia i jak toczą się jego losy. 7. Doceniam tego mężczyznę. 8 . Cieszę się jego szczęściem. 9 . Jestem gotowa wesprzeć swojego partnera. 10. Wybieram decyzje, które są dobre dla naszego związku i dla nas indywidualnie. 11. Czuję się spełniona w tej relacji 12. Czuję wzajemność uczuć.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze