1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks
 4. >
 5. Życie w związku – czego musisz się nauczyć na długim dystansie, część IV

Życie w związku – czego musisz się nauczyć na długim dystansie, część IV

123rf.com
Mijają kolejne miesiące waszego związku, a proza życia coraz częściej odbiera radości bycia we dwoje. Jak temu zapobiec?

Zanim zaczniesz to czytać, zajrzyj do części I, części II.

I części III. Trudno jest podtrzymywać temperaturę w związku, gdy wraca się wieczorem po ciężkim dniu pracy, lodówka zieje pustką, pies chce na dwór, łazienka przypomina teren po przejściu huraganu Katrina a ukochany leży na kanapie i odsapuje po swojej pracowej gehennie. Co zrobić, by jednak zaliczyć tern dzień, a przynajmniej wieczór, do udanych? Oto kilka propozycji.

 • zacznij od początku, czyli od poranka. Zrób kawę/herbatę, wyciśnij sok i zanieś do łóżka ukochanemu. Wspólnie celebrujcie pierwsze chwile dnia, opowiedzcie sobie, co was czeka. Jeśli masz siłę wstać pół godziny wcześniej i przygotować królewskie śniadanie - zrób to. To najmilszy początek dnia, gdy można z ukochaną osobą spokojnie zjeść śniadanie.
 • wieczorem, zamiast rzucić gazetą w leżącego na kanapie partnera, przytul się do niego, wycałuj po całym dniu niewidzenia. Wymyślcie wspólną kolację, spacer, coś, co wyrwie was z popracowego otępienia. Może basen albo partyjka szachów do wina?
 • kiedy twój partner chce z tobą coś omówić, pogadać, zastanowić się nad czymś wspólnie, nie odmawiaj mu, nie przekładaj na wieczne "potem", tylko wysłuchaj od razu. Na pewno to doceni.
 • planuj wspólny czas. To co, że codziennie się widzicie? W weekend obudźcie się w innym miejscu, robiąc inne rzeczy niż zwykle. Jeśli czas i energia ci na to pozwala, wymyśl coś w tygodniu, co wybije was z rytmu rutyny. Zaproś go na kolację, wręcz mały upominek bez powodu, zaskocz wejściówkami do teatru czy biletami na mecz ulubionej drużyny.
 • jeśli widzisz, że wraca z pracy totalnie zmęczony, zaoferuj mu umycie pleców, masaż czy po prostu poprzytulaj go trochę. I zrób na kolację coś, co lubi. Albo po prostu zamówcie pizzę.
 • chwal go. Powiedz mu, że przystojnie wygląda, że da sobie radę z trudnym projektem, że świetnie mu poszło posprzątanie mieszkania czy samodzielne zrobienie zakupów na tydzień. Każdy lubi być chwalony, więc nie oszczędzaj na tym.
 • dbaj o sypialnię. Wstawiaj świeże kwiaty, zapalaj świeczkę zapachową, jeśli takie lubicie, powieś obraz. I zadbaj, by wasza intymna przestrzeń była wolna od bałaganu, walających się płyt czy papierów, żeby nic nie zakłócało waszego odpoczynku i chwil tylko we dwoje.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze