1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Lato: 7 randkowych błędów

123rf.com
Lato i wakacje to czas wzmożonego randkowania. Przedstawiamy 7 najczęstszych błędów, które można popełnić na randce. Warto je znać, żeby ich uniknąć.

1. Całowanie się w restauracji

Zwłaszcza na początku znajomości całowanie się w restauracji czy innych miejscach publicznych, kiedy nie jest się w wieku nastoletnim, świadczy o pewnej desperacji. Wybierz raczej bycie kobietą z klasą. Niech on postara się i zapewni bardziej komfortowe warunki do całowania.

2. Naciskanie na szybki rozwój związku

Kiedy umawiasz się na randki, nie planuj od razu wspólnego życia, koncentruj się na chwili obecnej. Letnie spotkania traktuj lekko i swobodnie. Nie zakładaj, że właśnie z nim powędrujesz przed ołtarz i zostaniesz matką trójki jego dzieci. Kiedy o tym myślisz, powodujesz energetyczny nacisk. Nawet nie musisz nic mówić, a twoje wyobrażenia są wyczuwalne dla drugiej strony. W żadnym wypadku nie rób słownych wycieczek typu: „Jaki chciałbyś mieć ślub, „Ciekawe, gdzie pojedziemy na pierwsze wakacje”, „Spodobasz się mojemu tacie”.

3. Sądzenie po pozorach

W randkowym podnieceniu i stresie, mamy tendencję sądzić po pozorach. Mężczyzna jest fajnie ubrany, a my na tej podstawie wyciągamy daleko idące wnioski. Wydaje nam się, że jest księciem z bajki, a nie zauważamy, że nie otwiera przed nami drzwi. Albo odwrotnie – zniechęcamy się, bo jest blondynem a nie brunetem i nie potrafimy docenić jego wrażliwości. Na randce patrz głębiej i nie oceniaj po pozorach, miej oczy szeroko otwarte.

4. Oczekiwanie na rycerza w zbroi

Nie jest dobrze, gdy na randkę idziemy nie z konkretnym mężczyzną, tylko z wyobrażeniem o idealnym mężczyźnie. Najczęściej oczekujemy kogoś w stylu rycerza na białym koniu w lśniącej zbroi. Mało kto może sprostać tak wygórowanym oczekiwaniom. Takie podejście prawie zawsze grozi rozczarowaniem. Unikniesz go, jeśli nie będziesz się na nic szczególnie nastawiać, tylko będziesz w zgodzie ze swoimi bieżącymi uczuciami. Badaj, czy jest co dobrze tu i teraz przy tym właśnie człowieku.

5. Nadmierne zamknięcie się

Nie jest dobrze oczekiwać, że on będzie rycerzem. Nie jest tez dobrze być księżniczką w trudnej do zdobycia twierdzy. Owszem, zbytnie otwarcie i wyjawianie tajemnic na randce szkodzi, ale bycie całkowicie niedostępną jest randkowym błędem. Nie po to przecież są randki. Wybierz uśmiech zamiast naburmuszenia, życzliwość zamiast uszczypliwości, szczerość zamiast półsłówek.

6. Okazywanie jawnego niezadowolenia

Może zdarzyć się, że coś ci się nie spodoba w tym mężczyźnie lub jego zachowaniu. Lepiej wtedy zamilknąć, nieznacznie wycofać się, ewentualnie zwrócić mu taktowną uwagę, a nie obrażać się czy urządzać awanturę. Nie traktuj randki śmiertelnie poważnie. Unikaj nadmiernych emocji. On nie jest twoim mężem od dziesiątek lat. Nie umówisz się z nim następny raz i sprawa załatwiona.

7. Brak umiejętności przerwania spotkań

Kiedy spotkałaś się z nim już kilka razy i wyraźnie czujesz, że to nie jest to, o co ci chodzi, nie katuj siebie i jego dalszymi randkami. Przerwij je i otwórz się na inne doświadczenia randkowe. Całe lato jeszcze przed tobą.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze