1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks
 4. >
 5. Nowa partnerka twojego męża

Nowa partnerka twojego męża

123rf.com
123rf.com
Bez względu na to, czy to twój były mąż odszedł od ciebie, czy to ty postanowiłaś się z nim rozwieźć – spotkanie z nową partnerką twojego ex nie jest łatwe. Jak wyjść z tego z twarzą?

Oto jest – roześmiana, szczęśliwa i promienna. Chichocze za każdym razem, kiedy twój były mąż powie mało śmieszny dowcip. Spogląda na niego z czułością i uwielbieniem, nawet wtedy kiedy jego wypowiedź nie należy do zbyt błyskotliwych. I najgorsze jest to, że on patrzy na nią w ten sam sposób.

Sytuacja jest dla ciebie niekomfortowa, ale trzeba się z nią zmierzyć. Jak zatem poradzić sobie w czasie spotkania z nową partnerką twojego byłego męża?

 1. Nie bądź niegrzeczna. Przeciwnie – podejdź do niej i uściśnij jej dłoń. Postaraj się być przy tym miła. Zrób to chociażby ze względu na wasze dzieci, które będą szczęśliwe widząc, że radzisz sobie po rozwodzie. A dobre samopoczucie dzieci powinno być dla ciebie priorytetem. Oczywiście nikt nie oczekuje od ciebie, że zostaniesz przyjaciółką nowej partnerki twojego byłego męża, dlatego, zachowując się sympatycznie, możesz trzymać dystans.
 2. Jeśli uważasz, że wasz związek rozpadłby się i tak, nawet bez jej udziału, łatwiej znieść spotkanie, ale jeśli to ona była bezpośrednią przyczyną rozwodu, na pewno będzie ci trudniej - możesz sobie pomóc, powtarzając, że gdzieś tam czeka na ciebie cudowny mężczyzna i na pewno kiedyś go poznasz.
 3. Nie porównuj się do niej. Myśl o swoich atutach. Masz gęste włosy, które świetnie się układają? Masz zadbane ciało? A co z tą szminką, która – według opinii twoich koleżanek – świetnie pasuje do twojej cery? Po prostu musisz polubić siebie.
 4. Przypomnij sobie, co cię wyprowadzało z równowagi, kiedy byliście jeszcze razem. Prawdopodobnie to samo będzie denerwowało jego nową partnerkę, o ile już tak nie jest. On nie będzie inny w nowym związku. Po „miesiącu miodowym” zacznie zachowywać się tak samo jak w czasie waszego małżeństwa. Dlatego możesz jej tylko po cichu współczuć. Czy ona będzie w stanie to wytrzymać? To się okaże. Ty nie mogłaś i to nie jest już twój problem. Skup się na sobie i twoim nowym życiu.
I jeszcze coś – nie zaprzeczaj, kiedy twoi przyjaciele powiedzą ci, że jesteś zdecydowanie ładniejsza i milsza od nowej partnerki twojego byłego męża, nawet jeśli mówią to tylko dlatego, abyś poczuła się lepiej…

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze