5 obszarów problemów w związkach – 5 strategii zmiany

Psycholodzy, którzy pracują z parami, Silvin Irwin oraz Liza Blum, doradzają jak rozwiązywać najczęstsze problemy, których doświadczamy w związkach. A dotyczą one: zazdrości, dalszej rodziny, finansów, pracy oraz korzystania z technologii.
1. Praca

Staje się problemem, gdy jeden z partnerów jest „mężem swojej pracy.” Lisa Blum zauważa, że to ostatnio jest powszechne. A to dlatego, że praca nabiera coraz większego znaczenia w naszym życiu. Wielu ludzi ma lepsze poczucie wspólnoty ze swoimi współpracownikami, niż z partnerem. Praca zajmuje nam coraz więcej czasu.

Strategia: Ważne jest ustalić ze sobą jakie miejsce w twoim życiu zajmuje związek w kontekście pracy. I nie chodzi tu o to, żeby partner dostosował się do pracy, tylko potrzebne jest myślenie raczej odwrotne. Oczywistym rozwiązaniem jest mniej pracować. Zastanów się, jak to można zrobić. Pamiętaj, żeby podczas przerwy na lunch zadzwonić do partnera albo założyć sobie, że weekendy są tylko wasze. Dbajcie o swoje rytuały: wieczorne spacery, wspólne śniadania, wypady za miasto. Jeśli to ty cierpisz z tego powodu, że partner pracuje, zamiast obwiniać czy atakować, mówi o swoich uczuciach – że tęsknisz, i że ci przykro, smutno, źle.