Najbardziej irytujące zachowania kobiet

Klotnia w zwiazku
123rf.com

Znalazł kobietę idealną. Okazuje się, że po jakimś czasie jej zachowania stają się dziwne, nie do zaakceptowania lub po prostu wyprowadzają go z równowagi. Czego najbardziej mężczyźni nie znoszą w zachowaniu potencjalnych partnerek?
Najczęściej w wypowiedziach mężczyzn pojawia się kwestia tak zwanego kobiecego focha. Panowie zwracają uwagę na to, że nie bardzo orientują się, „za co” dostają focha i nie wiedzą, jak sobie z nim radzić.

Walka z fochem

Panowie uważają, że większość spotkanych przez nich kobiet prędzej czy później „strzela fochy” z przeróżnych powodów, także – ich zdaniem – błahych, jak na przykład niepowiedzenie komplementu lub powiedzenie go w zły sposób, nieodgadnięcie „co ona ma na myśli”, niekupowanie kwiatów czy prezentów, nieodpowiednie zachowanie, kiedy im się wydaje odpowiednie. Jednym słowem „focha” można dostać za wszystko.

~adam: – Foch – kobiecy sposób na ciągłe utrzymywanie mężczyzny w poczuciu winy i niepewności, kiedy zdarzy się następny. Rada dla mężczyzny: gdy zobaczysz pierwszego focha, uciekaj jak najdalej, niech królewna swoje sztuczki próbuje na kimś innym. Ty będziesz na pewno o wiele zdrowszy i spokojniejszy. Związek oparty na poniżaniu partnera jest wspaniały tylko dla jednej strony.*

Takie zachowania są przypisywane tym kobietom, które – zdaniem mężczyzn – mają zbyt wysokie mniemanie na swój temat, są rozpieszczone i mają bardzo roszczeniowe podejście do partnerów. Takie dziewczyny uważają, że są wyjątkowe, nieprzeciętne i że ten, z którymi się umawiają, powinien być wdzięczny, że w ogóle na niego zwróciły uwagę. Większość mężczyzn nie toleruje takiego zachowania, bo – jak mówią – czasy księżniczek minęły i oni szukają wyrozumiałych i tolerancyjnych partnerek.

~Bambuko: – Tak, tak. Traktuj ją jak księżniczkę i ani się obejrzysz, a z królewicza staniesz się giermkiem… Wszystkie tylko chcą, żeby traktować je jak księżniczki, ustępować, chwalić (nawet jak nie ma za co, bo przecież komplementy i pochwały im się NALEŻĄ), zawsze zgadzać się z ich zdaniem. Niestety, dobry związek polega na szczerości, zaufaniu, wzajemnej odpowiedzialności za siebie nawzajem i przede wszystkim na chęci dawania drugiej osobie szczęścia a nie egoistycznego dążenia do szczęścia własnego kosztem tej drugiej połówki… (…)