fbpx

Samotny ojciec to świetny partner

Samotny ojciec to świetny partner
fot.123rf

W naszej kulturze ojciec samotnie wychowujący dziecko to wielkie zaskoczenie. Wiele osób nie wyobraża sobie, by związać się z osobą, która posiada już rodzinę z poprzedniego związku. Jednak dane z portali randkowych wskazują na to, że w porównaniu z latami ubiegłymi coraz większy procent osób nie miałby problemu z tym, żeby spotykać się z samotnym rodzicem.
Bycie rodzicem, który w pojedynkę wychowuje dzieci, zajmuje się domem i pracuje to duże wyzwanie. W natłoku zajęć nie jest łatwo o wygospodarowanie czasu na spotkania towarzyskie, a co dopiero randkę. Do tego samotnym rodzicom trudniej jest znaleźć osobę, która będzie w stanie zaakceptować ich przeszłość i będzie gotowa na wspólne budowanie rodziny.

Dlaczego warto dać szansę samotnemu tacie?

1. Świetny słuchacz

Troskliwy rodzic wie, co oznacza cierpliwość i umiejętność znalezienia sensownej odpowiedzi na każde pytanie. Dlatego, umawiając się z samotnym tatą, możesz mieć pewność, że jest świetnym słuchaczem. Umiejętność wysłuchania drugiej osoby to cecha niezwykle ważna dla obojga partnerów chcących stworzyć bliską i udaną relację.

2. Nie ma problemu z okazywaniem uczuć

Dobry tato nie boi się mówić swoim pociechom ‘kocham Cię’, nie ma problemu z wyrażaniem uczuć i potrafi być troskliwy. Rodzicielstwo uczy z pewnością empatii oraz wrażliwości na potrzeby drugiej osoby. Dla rodzica czułe gesty i słowa są na porządku dziennym. Ojcowie również potrafią być wrażliwi oraz czuli!

3. Na pewno nie wie, co to egoizm

Zostając rodzicem, trzeba liczyć się z wieloma zmianami. Nowa rola wymaga często przewartościowania swojego dotychczasowego trybu życia oraz zmiany priorytetów. Mając dziecko człowiek uczy się brania odpowiedzialności już nie jedynie za siebie, ale i za inne osoby. Nie ma tu miejsca na egoizm czy egocentryzm, w szczególności, jeśli ktoś wychowuje dziecko w pojedynkę.

4. Rozsądny i odpowiedzialny

Dobry rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Jeśli samotny tata decyduje się na to, by znaleźć partnerkę, chce, żeby była to odpowiednia osoba, z którą może tworzyć rodzinę. Przedstawiając partnerkę swoim dzieciom chce mieć pewność, że to coś poważniejszego. Jeśli już podejmuje taką decyzję, druga strona powinna być świadoma, jak ważny to krok i jak istotną rolę dla Niego odgrywa.

5. Ma doświadczenie w wychowywaniu dzieci

Chcąc stworzyć rodzinę, oczekujesz odpowiedzialności i gotowości na nowe wyzwania od swojego partnera. Samotny tata ma już doświadczenie w opiece i wychowywaniu dzieci. Jeśli wspólnie zdecydujecie się na to, że chcecie mieć więcej dzieci, możesz być pewna, że on będzie dla Ciebie ogromnym wsparciem.

Samotni rodzice na portalach randkowych

Serwisy randkowe są świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych i zajętych wychowywaniem pociech samotnych rodziców. To pewniejszy sposób na to, by najpierw lepiej poznać potencjalnego partnera czy partnerkę. Na takim portalu rodzic singiel może od samego początku w jasny sposób wyrazić swoje potrzeby i oczekiwania.

Obecnie coraz więcej osób wyraża również chęć spotykania się z osobą, która posiada już dzieci.

Dla przykładu:

W 2010 roku 51% użytkowników eDarling (bezdzietnych jak i rodziców) nie wyraziło sprzeciwu wobec faktu posiadania dzieci przez ich potencjalnego partnera lub partnerkę. Dla porównania w 2015 roku już 67% odpowiedziało tak samo. Spośród tych najbardziej ‘tolerancyjnych’ użytkowników 53% stanowią singielki bez dzieci oraz 66% samotni ojcowie.*

* http://www.edarling.pl/prasa/informacje-prasowe/single-a-dzieci

Więcej na temat związków i seksualności można przeczytać na stronie eDarling

Więcej na temat Samotny ojciec – świetny partner