1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania

„Żaden cywil nie powinien ucierpieć” – mówi Gigi Hadid, topmodelka palestyńskiego pochodzenia

Gigi Hadid, amerykańska topmodelka (Fot. Maréchal Aurore/ABACA/Abaca Press/Forum)
Gigi Hadid, amerykańska topmodelka (Fot. Maréchal Aurore/ABACA/Abaca Press/Forum)
Tragedia, która rozgrywa się teraz na Bliskim Wschodzie, porusza miliony ludzi, a zwłaszcza tych, którzy mają swoje korzenie w tamtym rejonie świata.

Gigi Hadid to słynna amerykańska topmodelka, której ojciec jest z pochodzenia Palestyńczykiem. Nic dziwnego, że wojna, która wybuchła teraz w Izraelu i w Strefie Gazy, osobiście ją bardzo mocno dotknęła. Kilka dni temu modelka zabrała w tej sprawie głos na Instagramie.

„Moje myśli są ze wszystkimi, których dotknęła ta straszna, nieuzasadniona niczym tragedia, w której codziennie giną niewinni ludzie, w tym dzieci” – napisała w poście zamieszczonym na swoim profilu instagramowym Gigi Hadid. Wyraża w nim nie tylko ogromne współczucie dla rodzin ofiar. Podkreśla również, jak bardzo jest wewnętrznie rozdarta wobec sytuacji Palestyńczyków od lat żyjących pod okupacją.

Modelka pisze ponadto otwarcie o swojej postawie wobec trwającego konfliktu: „Mam obowiązek wobec moich żydowskich przyjaciół, aby powiedzieć, co już zresztą robiłam w przeszłości, że mimo tego, że mam wiele marzeń związanych z narodem palestyńskim, w żadnym z nich nie ma mowy o tym, aby jakiemukolwiek Żydowi stała się krzywda”.

W swojej wypowiedzi na Instagramie Gigi Hadid stara się przedstawić swój punkt widzenia dotyczący sytuacji Palestyńczyków: „Bycie Palestynką, Palestyńczykiem nie oznacza bycia antysemitą. Wyrządzanie krzywdy niewinnym ludziom jest wbrew temu, co głosi Organizacja Wyzwolenia Palestyny”.

Żaden niewinny cywil, Palestyńczyk ani Izraelczyk, nie zasługuje na to, aby być ofiarą – podkreśla Gigi Hadid, której siostra Bella Hadid była kilkakrotnie wyróżniana za wsparcie dla Palestyny.

Składając kondolencje rodzinom ofiar, zarówno palestyńskich, jak i izraelskich, Gigi Hadid dodała, że ​​„każdy człowiek zasługuje na dostęp do najbardziej podstawowych praw i bezpiecznego życia, niezależnie od narodowości, religii, pochodzenia etnicznego czy pochodzenia”.

Na zakończenie napisała: „Wiem, że moje słowa nigdy nie wystarczą, aby uleczyć głębokie rany wszystkich, ale zawsze będę się modlić, aby życie niewinnych ludzi było bezpieczne”.

Konto Gigi Hadid obserwuje blisko 80 milionów ludzi na całym świecie. Modelka wyłączyła możliwość komentowania postu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze