Rzucanie palenia Klinika Allena Carra

Potrafisz sobie wyobrazić, że rzucić palenie może być łatwo? W ciągu zaledwie 6 godzin, bez żadnych dodatkowych pomocy, sztuczek, hipnozy?

„Paliłam ponad 20 lat i wiem, co to znaczy być niewolnikiem nikotyny…Próbowałam wszystkiego – bezskutecznie. Kiedy więc udało mi się metodą Allena Carra, z którą zetknęłam się w Niemczech, rzucić palenie bezboleśnie i raz na zawsze, postanowiłam pomagać innym palaczom w Polsce”.- mówi Anna Kabat, licencjonowany terapeuta metody Allena Carra.

Jeśli nie rzucisz palenia teraz, to kiedy?
Czy decydowałeś się być palaczem do końca życia?
Od lat obiecujesz sobie, że rzucisz? Zapraszamy na sesję rzucania palenia metodą Allena Carra.

Klinika rzucania palenia metodą Allena Carra w Polsce jest jednym z 95 istniejących oddziałów międzynarodowej organizacji Allen Carr’s Easyway To Stop Smoking. Jest to prawdopodobnie jedyna poważna organizacja, pomagająca palaczom uwolnić się od nałogu, która od ponad 25 lat, od kiedy istnieje, oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy.

Allen Carr, zanim stał się światowym autorytetem w dziedzinie rzucania palenia, sam był przez ponad 30 lat nałogowym palaczem, który nie rozstawał się z papierosem. Podejmował niezliczone, nieudane próby zerwania z nałogiem, próbując silnej woli i innych metod. Doprowadziło go to w 1983 roku do punktu, w którym odkrył coś, o czym marzą wszyscy palacze – łatwy sposób jak rzucić palenie. W tym samym roku otworzył swoją pierwszą klinikę pod Londynem, do której przylatywali palacze z całego świata.

Metoda Allena Carra to rodzaj psychoterapii. Zajmuje się psychicznym uzależnieniem od nikotyny i psychiczną potrzebą palenia. Jest przeciwieństwem innych metod rzucania palenia i nie wymaga silnej woli. O ile palacz w pełni zrozumie mechanizm nikotynowej pułapki i zastosuje się do kilku prostych instrukcji, rzucanie palenia może być łatwe i nie musi oznaczać konieczności znoszenia przykrych objawów odstawienia. Metoda nie stosuje żadnych dodatkowych pomocy, substytutów, chemii czy hipnozy.

Sesja ma formę seminarium, trwa ok. 6 godzin i prowadzona jest w niewielkich, kilkuosobowych grupach. Prowadzi ją licencjonowany terapeuta metody Allena Carra.
Większości uczestników wystarcza jedna główna sesja, żeby na zawsze już stać się niepalącym. Jedynie nielicznym potrzebne jest dalsze wsparcie. W takich wypadkach korzystają z 1-2 seminariów wzmacniających.

Badania przeprowadzone przez Wiedeński Uniwersytet Medyczny przez Profesorów M.Neubergera i H.Moshammera w 2006 r. pokazują skuteczność ponad 70% po trzech miesiącach i 53,3% po roku. Tak wysoka skuteczność pozwala na oferowanie uczestnikom sesji pisemnej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Metodą Allena Carra rzuciła palenie m.in. wokalistka Kasia Nosowska, aktorki Dorota Stalińska oraz Kinga Preis. Na świecie twarzą metody Allena Carra jest aktor Sir Anthony Hopkins i wiele innych gwiazd w tym Cathrine Zeta-Jones czy Ashton Kutcher.

Allen Carr Polska
ul. Wilcza 12B /13
00-532 Warszawa
tel. 22 621 36 11
www.allen-carr.pl
info@allen-carr.pl