1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Panna cotta z musem truskawkowym

Panna cotta z musem truskawkowym

PANNA COTTA: 600 ml śmietany kremówki 36%, 80 g cukru, 1 laskę wanilii, 3 płatki żelatyny, olej do wysmarowania filiżanek, MUS: 250 g truskawek (świeżych lub mrożonych), sok z ½ cytryny, 50 g cukru, łyżeczkę cukru waniliowego

PANNA COTTA:

600 ml śmietany kremówki 36%,

80 g cukru,

1 laskę wanilii,

3 płatki żelatyny,

olej do wysmarowania filiżanek,

MUS:

250 g truskawek (świeżych lub mrożonych),

sok z ½ cytryny,

50 g cukru,

łyżeczkę cukru waniliowego Jeżeli się odchudzacie, radziłbym trzymać się z daleka od tego przepisu! Chociaż z drugiej strony... Przecież nie jecie tego codziennie. Dlaczego rezygnować z tak wspaniałych doznań? Przecież żadna dieta nie jest tego warta! Ta faktura, kolor tego deseru... Nie jesteście godni takich delicji? Nieprawda! Na pewno jesteście.

Płatki żelatyny zalać zimną wodą i poczekać, aż zmiękną. Do garnka wlać śmietanę, dodać cukier waniliowy, ziarnka wanilii (laskę waniliową przeciąć wzdłuż na pół, wydobyć z wnętrza ziarnka wanilii) i skórkę laski wanilii, gotować na małym ogniu, ciągle mieszając. Po zagotowaniu zdjąć z ognia, wyjąć skórkę laski wanilii, następnie dodać żelatynę i mieszać aż do rozpuszczenia. Do małych szklanek lub filiżanek, uprzednio nasmarowanych olejem, wlać ugotowaną śmietanę i odstawić do lodówki. Zmiksować truskawki, dodać sok z cytryny i cukier, odstawić do lodówki. Na talerzach ułożyć pannę cottę ze szklaneczek i dookoła niej zrobić wianuszek z musu truskawkowego.

Przepis pochodzi z książki Zapraszam do stołu. Kuchnia Jerzego Knappe (Wydawnictwo Literackie, Kraków 2011).

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze