Zwierciadło 10/2015

Zwierciadło 10/2015
„" itemprop="articleBody">


„ZWIERCIADŁO” z kalendarzykiem na 2016 rok. 17 września w sprzedaży pojawiło się październikowe wydanie miesięcznika Zwierciadło (Wydawnictwo Zwierciadło) z kalendarzykiem na 2016 rok, w którym czytelniczki znajdą kalendarium od października 2015 do grudnia 2016 roku.
Kalendarzyk dołączono do całego nakładu, w dwóch kobiecych wzorach do wyboru. Partnerem wydania jest Jubiler Schubert.

GWIAZDA NUMERU
Bohaterką okładki jest Joanna Kulig – aktorka filmowa, teatralna, a także wokalistka. Ostatni rok zdecydowanie należał do niej. W wywiadzie dla Zwierciadła opowiada o tym, jak nie zwariować i odnaleźć się w codziennym chaosie: „…mam oldschoolową komórkę bez Internetu i widzę, po sobie, że jestem spokojniejsza, bardziej skoncentrowana, zalogowana w sobie, że gdy jadę autobusem czy tramwajem, widzę gdzie jestem, zamiast patrzeć, tam, gdzie mnie nie ma.” Zdradza też jak to jest, gdy aktorka jest żoną reżysera i dlaczego odmówiła grania w jego filmie: „…być pierwszoplanową aktorką u własnego męża?! Wtedy pomyślałam, że to takie… za proste? Ostatnio zagrałam w jego filmie „Disco Polo”, ale mam takie poczucie, że na tym mężu nie należy się aż tak opierać….”

Najciekawsze tematy bieżącego wydania
TEMAT MIESIĄCA: AFIRMOWANIE KONTRA NARZEKANIE
Dlaczego pozytywne myśli to konkretne narzędzia do zmiany życia na lepsze. Czy naprawdę mamy powody do ciągłych narzekań. Jak zmienić polskie malkontenctwo?

SPOTKANIA: ROXANA SABERI
Amerykańsko-irańska korespondentka opowiada o tym, jak przeżyła irańskie więzienie. Konfrontuje się z pytaniami, które powinien sobie zadać każdy z nas: ile są warte moje wartości? Jak silna jest moja moralność? Jak łatwo mnie złamać?

ŻYCIE WEWNĘTRZNE
Jak wychowuje generał Gromosław Czempiński. Córkę trzymał krótko i kontrolował z obawy o jej bezpieczeństwo. Dopiero niepełnosprawny syn spowodował, że zaczął patrzeć na życie bardziej tolerancyjnie i dawać ludziom szansę.

Akcja społeczna KOCHAM, NIE TRUJĘ
W kolejnej części cyklu Kocham Nie truję, wraz z Grzegorzem Łapanowskim i jego Szkołą na widelcu zachęcamy do świadomego myślenia o jedzeniu, do zmiany jadłospisów, nawyków i przekonań naszych i naszych dzieci. W tej części szczególnie polecamy artykuł: Kulinarne Integracje, w którym przedstawiamy pierwsze kroki – jak należy rozpocząć zmiany w menu swojego dziecka.

KONKURS „ZRÓB SPOT REKLAMOWY DLA MIESIĘCZNIKA ZWIERCIADŁO”
Ideą konkursu jest wspieranie utalentowanych, kreatywnych osób i ich promocja w mediach. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie wizerunkowego spotu dla miesięcznika „Zwierciadło”, który będzie wyemitowany w telewizji TLC, ID HD oraz Animal Planet, a także w sieci kin Helios w listopadzie 2015 roku. Nagrodą główną w konkursie jest komputer ASUS ZenBook UX501, kurs montażowy lub reżysersko – operatorski w Warszawskiej Szkole Filmowej. Czytelnicy „Zwierciadła” będą też mogli przyznać swoje wyróżnienie na najlepszą, ich zdaniem, kreację. Na faworyta będzie można głosować na profilu FB „Zwierciadła” od 2 listopada. Patronat nad akcją objęło: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, a nagrody ufundowali: Warszawska Szkoła Filmowa oraz firma ASUS.