Zwierciadło 12/2015

Zwierciadło 12/2015


„ZWIERCIADŁO” z płytą CD – Najpiękniejsze polskie kolędy”
W czwartek, 12 listopada w sprzedaży ukazało się grudniowe wydanie miesięcznika Zwierciadło (Wydawnictwo Zwierciadło). Z okazji świąt, do części nakładu wydawca dołączył płytę CD „Najpiękniejsze polskie kolędy” w wykonaniu gwiazd.Na płycie znajduje się 9 tradycyjnych polskich kolęd w wykonaniu Kayah, Sebastiana Karpiela-Bułecki & Zakopower oraz Krzysztofa Kiljańskiego.

Bohaterką okładki jest Julia Kijowska. Aktorka, która jeszcze kilka lat temu grała głównie drugoplanowe role, teraz ma swoje pięć minut i gra w najciekawszych polskich produkcjach, m.in. w thrillerze „Czerwony Pająk” Marcina Koszałki. W wywiadzie dla „Zwierciadła” nie boi się trudnych, również osobistych pytań i szczerze opowiada o samodyscyplinie, którą od lat sobie narzuca, roli intuicji w życiu zawodowym oraz swoich lękach: „Strach cię weryfikuje, mobilizuje, stawia do pionu. Strachu nie oszukasz, nie uśpisz go w sobie. Możesz go tylko zwalczyć prawdą, uczciwością, wiarą w sens tego, co robisz”.
Polecane tematy bieżącego wydania:

• TEMAT MIESIĄCA: Rodzina od święta

Jedni nie mogą doczekać się świąt, inni uciekają przed nimi do ciepłych krajów. Choć tradycyjne polskie święta to czas spędzony z rodziną, coraz częściej młodzi wybierają towarzystwo znajomych. Emocje towarzyszące nam w trakcie wigilii nie są tak jednowymiarowe, jak chciałaby tego tradycja- dla jednych to radość z bycia z bliskimi, dla innych – samotność i wyobcowanie. Bo święta, jak w soczewce, ogniskują wszystko, co w rodzinach niszczące i co budujące.

• SPOTKANIA: Marek Kondrat

ZAMÓW

E-WYDANIE

Pewnego dnia aktorstwu powiedział „stop” i konsekwentnie się tego trzyma. Zajął się winem i kulturą jego picia, bo jak mówi: „Mniej wódczanej doraźności i zaklinania starych grzechów, a więcej myślenia i rozmów o tych, co przyjdą po nas, ma sens”. Żyje niespiesznie i lubi taką bezpieczną rutynę. W wywiadzie dla „Zwierciadła” opowiada jak się nią jednak nie znudzić.

• POROZMAWIAJMY O SEKSIE: Kobieta i kobieta.

Zmniejsza się siła oddziaływania normy heteroseksualnej – twierdzą seksuolodzy. Już nie ma dwóch płci ale jest spektrum możliwości, w którym znajdziemy neutralis, czyli osoby neutralne płciowo. Nie idzie za tym większa tolerancja na różnorodność, ale bałagan i bezpłciowość – mówi Katarzyna Miller, psychoterapeutka.

• NOWE TECHNOLOGIE: Futurologia

O tym, czym jest transhumanizm, kapsuła krioniczna, mind uploading – opowiada filozofka i socjolożka dr Aleksandra Przegalińska.

?>