1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Na granicy”,  thriller z Chyrą i Dorocińskim już w kinach

„Na granicy”,  thriller z Chyrą i Dorocińskim już w kinach

fot. Marcin Szpak, mat. pras. Kino Świat
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Aktorska konfrontacja Chyry w roli ojca, który zrobi wszystko, by ochronić swoich bliskich, i Dorocińskiego – „samotnego bieszczadzkiego wilka, który postawiony pod ścianą zaczyna się odgryzać”, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników dreszczowców.  „Na granicy” już na ekranach kin.

„Na granicy” to debiut fabularny Wojciecha Kasperskiego, wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty, znanego m.in. z filmu „Nasiona”. Za zdjęcia odpowiada nominowany do Oscara Łukasz Żal („Ida”, „Joanna”).  Film opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny  i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

W postać ojca wcielił się Andrzej Chyra, „samotnego bieszczadzkiego wilka" zagrał Marcin Dorociński. „To dwóch zupełnie innych aktorów, dwa światy i zupełnie inne sposoby pracy. To też miało znaczenie przy finalnym wyborze: chciałem stworzyć dwa antagonizujące się światy: ten  filmowego Mateusza oraz Konrada. Tych dwóch aktorów i te dwie postacie są swoimi przeciwieństwami w wielu wymiarach”, mówi reżyser. W pozostałych rolach występują Andrzej Grabowski i Janusz Chabior, a partneruje im dwójka zdolnych aktorów młodego pokolenia: Bartosz Bielenia i Kuba Henriksen.

źródło: mat.pras. Kino Świat

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze