1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Dołącz do Clarins w walce ze schorzeniami reumatycznymi

Dołącz do Clarins w walce ze schorzeniami reumatycznymi

Wraz z zakupem każdego Olejku do ciała „Tonic”*, Clarins przekazuje darowiznę na program badawczy MIRIAD**, który bada wpływ diety i środowiska na choroby reumatyczne.

Od ponad 25 lat Clarins jest zaangażowany we wspieranie badań nad reumatoidalnym zapaleniem stawów. W ubiegłym roku, we współpracy z Fundacją Arthritis, Clarins rozpoczął międzynarodowe poszukiwania projektów badawczych w celu zidentyfikowania i sfinansowania tych najlepszych, które skupiły się na tym, jak czynniki środowiskowe mogą wpływać na tę chorobę.

Projekt MIRIAD prowadzony przez prof. Maxime’a Bréban ze Szpitala Ambroise-Paré w Paryżu (Francja) oraz Instytut Badań nad Rolnictwem (INRA) i Instytut Biotechnologii we Flandrii (Belgia), będzie skupiał się na badaniu wpływu diety i środowiska na reumatoidalne zapalenie stawów, poprzez badania flory bakteryjnej jelit.

Mikroflora? Termin ten odnosi się do wszystkich mikroorganizmów znajdujących się w jelitach, które pomagają zapewnić podstawowe funkcje, takie jak trawienie i ochrona przed «złymi» bakteriami.

Czy brak równowagi we florze bakteryjnej w jelitach może być przyczyną chorób? Czy to możliwe by stało się to przyczyną choroby autoimmunologicznej? Czy możemy zidentyfikować bakterie za to odpowiedzialne? Jeśli tak, to czy jesteśmy w stanie przywrócić równowagę i mieć nadzieję na leczenie tych chorób? Często słyszymy «jesteś tym, co jesz», czy istnieje zatem związek między mikroflorą, a jedzeniem? Jeśli tak, to jaki jest ten związek? A co jeśli, dostosowując naszą dietę, możemy również pomóc złagodzić objawy choroby?

Próbując odpowiedzieć na te pytania i zrozumieć wpływ diety oraz środowiska na reumatoidalne zapalenie stawów, projekt MIRIAD ma na celu:

  1. Zidentyfikować marker diagnostyczny tych chorób.
  2. Określić nawyki żywieniowe, które mogą mieć na nie wpływ.
  3. Przetestować nową strategię terapeutyczną, która obejmuje zrównoważenie flory jelitowej u pacjentów, u których zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie wielostawowe lub spondyloartretyzm.
Olejek do ciała „Tonic” był jednym z pierwszych produktów opracowanych przez markę Clarins. Ponadczasowy i oparty w 100% na czystych ekstraktach roślinnych, zawiera w sobie całe doświadczenie marki Clarins. To najlepszy przyjaciel każdej kobiety, zwłaszcza w okresie ciąży lub podczas odchudzania.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze