1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Antonio Banderas i Salma Hayek przyjechali do Polski!

Antonio Banderas i Salma Hayek przyjechali do Polski!

123rf.com
123rf.com
27 września w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się konferencja prasowa z udziałem gwiazd Hollywood – Antonio Banderasem i Salmą Hayek, którzy przyjechali do Polski promować swój najnowszy film, animację „Kot w Butach”.

Konferencję poprzedził pokaz 20-minutowego fragmentu filmu „Kot w Butach” w 3D, który zapowiada się na znakomite kino przygodowe dla całej rodziny, pełne rozmachu, zabawnych dialogów rodem ze „Shreka”, nawiązujące do tzw.  „kina płaszcza i szpady” i powieści awanturniczych, na którym będzie się dobrze bawić cała rodzina.

Po pokazie filmu rozpoczęło się spotkanie z aktorami podkładającymi głosy głównym postaciom, czyli z Antonio Banderasem (Kot w Butach) oraz Salmą Hayek (Kitty). Na sali obecny był również Wojciech Malajkat, który podkłada głos pod Kota w polskiej wersji językowej filmu.

Zapytani o to o czym dokładnie jest „Kot w Butach”, aktorzy powiedzieli, że jest to rozrywkowy film dla ludzi z całego świata, który opowiada historię kota, który mimo niewielkiego wzrostu odznacza się ogromną osobowością i walecznością.

Salma Hayek opisała swoją postać Kitty, jako złodziejkę, która znakomicie włada szpadą, jest nieustraszona, ale też jest zawsze uparta i musi mieć ostatnie zdanie, co prowadzi do częstych konfliktów z Kotem w Butach.

Antonio wyznał, że był wielkim fanem pierwszego „Shreka”, czyli na długo zanim sam wziął w niej udział.

Salma bardzo chwaliła sobie pracę nad dubbingiem do filmu. Jak sama przyznała, do tej pracy nie potrzebny jest makijaż, wyszukany strój, aktorzy mogą skupić się na swojej pracy. Antonio i Salma wyjawili także szczegóły przygotowania całej produkcji. Wszystko zaczęło się od głosów, które aktorzy nagrali i dopiero pod te nagrania przygotowano animację, wraz z mimiką żywych aktorów.

„Kot w Butach” to spin-off „Shreka”, opowiada o przygodach postaci, która po raz pierwszy pojawiła się w drugiej części przygód zielonego Ogra, czyli Kota w butach. W amerykańskiej wersji głosu tytułowej postaci użyczył Antonio Banderas. W polskiej wersji będziemy mogli usłyszeć Wojtka Malajkata. Obok niego pojawi się nowa postać, kotka Kitty (jej głosu użyczy Salma Hayek).

Amerykańska premiera filmu zaplanowana jest 4 listopada 2011. W Polsce film będzie wyświetlany od 6 stycznia 2012 roku.

Dystrybutorem „Kota w Butach” w Polsce jest United International Pictures.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze