1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Na zawsze razem” – francuski dramat o życiu po stracie najbliższych

Vincert Lacoste (Dawid) i Isaure Multrier (Amanda) - kadr z filmu "Na zawsze razem" (org. "Amanda), reż. M. Hers (2018), fot. materiały prasowe BEST FILM
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Już wkrótce na ekrany polskich kin trafi poruszający dramat w reżyserii Mikhaëla Hersa zatytułowany „Na zawsze razem”. To niezwykle subtelna, angażująca, ale też pełna dyskretnego wdzięku historia o miłości, determinacji i życiu po stracie najbliższych. W rolach głównych zobaczymy m.in. Vincenta Lacoste („Lolo”, „Dziennik panny służącej”), Stacy Martin („Nimfomanka”, „Wszystkie pieniądze świata”) oraz Isaure Multrier. Polska premiera francuskiej produkcji odbędzie się 30 sierpnia.

Głównym bohaterem filmu jest lekkoduszny Dawid, który ma 24 lata i głowę pełną młodzieńczych marzeń. Pewnego dnia poznaje Lenę, która właśnie przeprowadziła się do Paryża i zakochuje się w niej bez pamięci. Chłopak nie ma stałej pracy, a w wolnym czasie pomaga siostrze w opiece nad siedmioletnią córką - uroczą Amandą. Spokojne życie Dawida legnie jednak w gruzach, gdy jego siostra ginie w tragicznych okolicznościach. Atak terrorystyczny w stolicy Francji zabiera Amandzie mamę i Dawidowi siostrę. To wydarzenie diametralnie zmienia losy bohaterów. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem. Mężczyzna musi szybko wydorośleć i poradzić sobie z traumą. Nie tylko po to, by zawalczyć o swoją miłość, ale też aby przejąć opiekę nad niepełnoletnią siostrzenicą.

W rolach głównych zobaczymy m.in. Vincenta Lacoste („Lolo”, „Dziennik panny służącej”), Stacy Martin („Nimfomanka”, „Wszystkie pieniądze świata”) oraz Isaure Multrier.

Zobacz zwiastun:

 

Film zdobył ogromne uznanie i został wyróżniony na największych międzynarodowych festiwalach: w Wenecji (Nagroda Laterna Magica), Tokio (Grand Prix i nagroda za najlepszy scenariusz) oraz podczas tegorocznych Cezarów (Vincent Lacoste - nominacja w kategorii najlepszy aktor). 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze