1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Centrum Sztuki Współczesnej - Biuro Możliwości

Centrum Sztuki Współczesnej - Biuro Możliwości

Alfredo Cramerotti poprowadzi wykład pod hasłem: Wierzę w zaczynanie od środka...Znaczenie sztuki współczesnej dla lepszego lub gorszego zrozumienia współczesnego życia.

Wykładowca będzie koncentrował się na idei rozszerzania kuratorskich i artystycznych działań poza tradycyjne środowisko sztuki, a szczególnie poza przestrzeń sztuki jako taką. Rozważy możliwość stworzenia innej przestrzeni, zdolnej rzucić wyzwanie szermierce uprawianej przez artystów w globalnym obiegu sztuki. Zaprezentuje też wiele prób naruszenia tych granic –skutecznych i nieskutecznych. Celem jest zainicjowanie dyskusji na temat ryzyka i korzyści wynikających z otwierania takich przestrzeni i traktowania ich bardziej jako narzędzi tłumaczenia niż reprezentacji.

Alfredo Cramerotti jest pisarzem, kuratorem, redaktorem i artystą pracującym na styku mediów, takich jak telewizja, radio, internet, festiwale medialne, fotografia, pisarstwo i wystawiennictwo. Od 2011 roku jest dyrektorem Mostyn, największego centrum sztuki współczesnej w Walii. Współtworzy AGM Culture, wędrowną agencję kuratorską oraz CPS Chamber of Public Secrets, jednostkę zajmującą się produkcją w zakresie sztuki i mediów. Jako członek CPS był jednym z kuratorów Manifesta 8, Europejskiego Biennale Sztuki Współczesnej w Murcji (Hiszpania, 2012).

Wykład w języku angielski, wstęp wolny. 20 marca 2012, godz. 18.00, CSW Zamek Ujazdowski, sala Zygmuntowska

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze