1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Nowy Rok w rytmie największych przebojów. Niedźwiecki, Łukawski i Stelmach zapraszają na Top Radia 357

Top poprowadzą Piotr Stelmach, Marcin Łukawski i Marek Niedźwiecki. (Fot. Darek Kawka/Radio 357)
To już kolejny Top Radia 357, ale pierwszy w całości ułożony przez słuchaczy. Legendarną audycję składającą się z najważniejszych zagranicznych utworów wszech czasów poprowadzą 1 stycznia 2022 roku Marek Niedźwiecki, Marcin Łukawski i Piotr Stelmach.

Rezerwujcie czas 1 stycznia. To będzie niezwykły dzień. „Pytaliście w komentarzach, czy będzie Top. Jakże mogłoby być inaczej” – poinformowało Radio 357. Legendarna audycja zawierająca 100 najważniejszych zagranicznych utworów wszech czasów będzie wyemitowana na antenie 1 stycznia, ma trwać 12 godzin i w całości zostanie ułożona przez głosujących patronów radia. Program poprowadzą na zmianę – podobnie jak w roku ubiegłym – Marek Niedźwiecki, Marcin Łukawski i Piotr Stelmach.

Top Wszech Czasów radiowej Trójki dla wielu z nas był noworoczną tradycją. I choć kultowa audycja przeniosła się do innej stacji, wciąż możemy się nią cieszyć w niezmienionej formie. Top Radia 357 zabrzmi w tym roku po raz drugi. W ubiegłym roku na antenie stacji zorganizowano tzw. wydanie zerowe, w którym wyjątkowo nie słuchacze, a prezenterzy wybrali kolejność utworów w zestawieniu.

– 1 stycznia tego roku zorganizowaliśmy wydanie zerowe. Każdy z nas zaprezentował w nim swój prywatny Top. Warunki były jeszcze zupełnie inne. Radio 357 wystartowało na dobre dopiero kilka dni później. System do głosowania był jeszcze dość śmiałym marzeniem. Teraz możemy już zrobić Top z prawdziwego zdarzenia. I zrobimy – zapowiada Piotr Stelmach.

W tym roku o utworach i ich kolejności po raz pierwszy zadecydują patroni, którzy od końca listopada do 28 grudnia głosowali, korzystając ze specjalnie uruchomionej strony internetowej. Każdy z nich mógł oddać 35 głosów, wybierając spośród 1385 proponowanych utworów. Istniała też opcja zgłoszenia 7 dodatkowych utworów, których brakuje wśród propozycji.

Do Radia 357 przeniósł się również Polski Top, który 3 maja 2021 roku wybrzmiał w stacji po raz pierwszy, a jego prowadzącymi byli również Niedźwiecki, Łukawski i Stelmach. Słuchacze oddali wówczas ponad 90 tys. głosów na swoje ulubione utwory, a podczas audycji na żywo zagrali m.in. Mela Koteluk, Natalia Przybysz czy Skubas. Pierwsze miejsce zajął utwór „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C.

Top Radia 357, czyli 100 najważniejszych zagranicznych utworów wszech czasów, zostanie zaprezentowany 1 stycznia 2022 roku w godz. 9:00–21:00.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze