1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Helios, TVP i Netflix z ofertą dla najmłodszych widzów z Ukrainy

Najmłodsi widzowie z Ukrainy będą mogli obejrzeć filmy z ukraińskim dubbingiem w kinach sieci Helios w całej Polsce. W ofercie znalazły się m.in. „Kosmiczny mecz: Nowa era” i nowy „Batman”. (Fot. materiały prasowe)
Sieć kin Helios, Telewizja Polska i platforma Netflix przygotowały specjalną ofertę dla najmłodszych widzów z Ukrainy. Aby sprawić im radość w tym trudnym dla wszystkich czasie, przygotowano bezpłatne seanse filmów, pasma bajek po ukraińsku, a także filmy i seriale z ukraińskim dubbingiem.

Od 4 marca będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy z ukraińskim dubbingiem w kinach sieci Helios w całej Polsce. Planowane jest wprowadzenie przynajmniej jednego takiego seansu dziennie. W przygotowanym repertuarze znalazły się m.in. takie produkcje, jak „Kosmiczny mecz: Nowa era” czy nowy „Batman” z Robertem Pattinsonem. Film o człowieku nietoperzu będzie można oglądać w Warszawie przez cały tydzień, natomiast w Bielsku-Białej, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu planowany jest pokaz specjalny, który odbędzie się 6 marca.

Telewizja Polska przygotowała z kolei specjalne bloki z bajkami dla ukraińskich dzieci na kanale TVP ABC 2. Będą one emitowane przez najbliższe tygodnie o godzinie 6:00, 12:00 i 18:00. Trwają również prace nad przygotowaniem ukraińskich wersji językowych takich programów, jak: „Przyjaciele Misia i Margolci”, „Cześć, czy mogę cię zjeść?”, „Nela mała reporterka”, „Domisie”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Halo, halo”, „Alchemik”, „Licz na Wiktora”. Do akcji włączyła się również platforma Netflix, która sporządziła specjalną listę tytułów dla najmłodszych, które dostępne będą z ukraińskim dubbingiem (wśród nich m.in. „Dzieciak rządzi: Znowu w grze”, The Umberella Academy”, „Park Jurajski: Obóz Kredowy”).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze