1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Czy „The Crown” powróci? Zeszłoroczny sezon serialu najprawdopodobniej nie był ostatnim

Czy „The Crown” powróci? Zeszłoroczny sezon serialu najprawdopodobniej nie był ostatnim

Kadr z serialu „The Crown” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „The Crown” (Fot. materiały prasowe)
Choć zeszłoroczny, szósty sezon serialu „The Crown” zapowiadany był jako ostatni, twórcy rozważają kontynuację. Nakłonić miał ich do tego sukces serialu „Mocny temat”, który również opowiadał o epizodzie z życia rodziny królewskiej.

„The Crown” to niekwestionowalnie jeden z największych serialowych sukcesów platformy Netflix. Fabularyzowana historia z życia królowej Elżbiety zachwycała widzów przez siedem lat i sześć sezonów, choć to pierwsze z nich spotkały się z największym uznaniem krytyków, zdobywając wiele nagród, entuzjastyczne recenzje i niewyobrażalną oglądalność. Późniejsze wzbudziły kontrowersje co do historycznej dokładności, ale wciąż serial miał potężne grono swoich miłośników. Pod koniec 2023 roku wyemitowany został szósty sezon serialu, zapowiadany jako ostatni, ale – jak podaje serwis Tatler – platforma rozważa kontynuację.

Kadr z serialu „The Crown” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „The Crown” (Fot. materiały prasowe)

Serwis brytyjskiego magazynu dotarł do nieoficjalnych informacji, według których szefowie platformy Netflix mieliby planować nową serię prequeli „The Crown”, która miałaby się skupiać na losach byłych królewskich playboyów. Do tej decyzji miał ich nakłonić fakt, że niedawna premiera Netflixa „Mocny temat” z Gillian Anderson w roli głównej – opowiadająca o słynnym wywiadzie księcia Andrzeja, który nie tylko pogrążył jego, ale i całą rodzinę królewską – odniosła wielki sukces. Tatler podaje, że miało to uświadomić Netflixowi, że widzowie nadal interesują się poszczególnymi członkami rodziny królewskiej i chcą oglądać ich historie.

Czytaj także: Czy „Mocny temat” to godny następca „The Crown”? Recenzujemy nowy film Netflixa z Gillian Anderson w jednej z głównych ról

Serwis wskazuje, że jedną z osób z rodziny królewskiej, której historię można by było w ten sposób zekranizować, jest Edward VII, znany również jako Bertie – najstarszy syn królowej Wiktorii i księcia Alberta oraz pradziadek królowej Elżbiety II. Objął tron ​​w 1901 roku i przez całe życie uwikłany był w wiele skandali, przez co zyskał reputację „księcia playboya” i przydomek „Dirty Bertie” (pol. „Brudny Bertie”). Zmarł w wieku 68 lat z powodu problemów zdrowotnych spowodowanych nadmiernym paleniem.

Szczegóły dotyczące serii prequeli „The Crown” nie są jeszcze znane.

Źródło: Harriet Johnston, „The return of »The Crown«? Netflix bosses are »planning a new prequel series of the hit show to focus on former royal playboys«”, tatler.com [dostęp: 8.05.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze