1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Tomasz Schuchardt, Agata Kulesza i Sandra Drzymalska w polskiej produkcji Disney+. O czym opowie serial „Breslau”?

Tomasz Schuchardt, Agata Kulesza i Sandra Drzymalska w polskiej produkcji Disney+. O czym opowie serial „Breslau”?

Już niebawem będziemy mogli oglądać Tomasza Schuchardta w nowym serialu Disney+. (Fot. Krzysztof Jarosz/Forum)
Już niebawem będziemy mogli oglądać Tomasza Schuchardta w nowym serialu Disney+. (Fot. Krzysztof Jarosz/Forum)
Disney+ startuje z pierwszą polską produkcją oryginalną. Serial o roboczym tytule „Breslau” wyreżyseruje Leszek Dawid, a na ekranie zobaczymy m.in. Tomasz Schuchardta, Agatę Kuleszę, i Sandrę Drzymalską.

To już pewne – Disney+ rusza z polskimi produkcjami oryginalnymi. Na pierwszy ogień idzie ośmioodcinkowy serial o roboczym tytule „Breslau”.

– To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym „Breslau” bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza – powiedziała Magdalena Cieślak, dyrektorka produkcji oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.

Czytaj także: 9 nowych polskich produkcji trafi na Netflixa jeszcze w tym roku. Platforma zdradziła szczegóły

„Breslau” – o czym opowie polski serial Disney+?

O szczegółach fabuły wiadomo jak na razie bardzo nie wiele. „Breslau” będzie serialem kryminalnym, którego akcja rozgrywa się w 1936 roku w ówczesnym Breslau (obecnie Wrocław). Jego głównym bohaterem zaś będzie komisarz Franz Podolsky, który pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia…

„Breslau” – obsada i twórcy

Równie niewiele wiadomo o obsadzie serialu, jednak to, co wiemy, zapowiada się obiecująco. Na ekranie zobaczymy bowiem Tomasza Schuchardta („Jesteś Bogiem”, „Chrzest”), Agatę Kuleszę („Róża”, „Ida”) i Sandrę Drzymalską („IO”, „Filip”).

Serial wyreżyseruje Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”, „Ki”), scenariuszem zaś zajmą się Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska. Producentem jest ATM Grupa, która w swoimi dorobku ma takie tytuły jak: „Wataha”, „Zachowaj spokój” czy „Absolutni debiutanci”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze