1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Kubańska piękność podbija Hollywood. Kim jest Ana De Armas i w jakich filmach możemy ją zobaczyć?

Kubańska piękność podbija Hollywood. Kim jest Ana De Armas i w jakich filmach możemy ją zobaczyć?

Ana De Armas (Fot. Steve Granitz/FilmMagic/Getty Images)
Ana De Armas (Fot. Steve Granitz/FilmMagic/Getty Images)
Była już partnerką Bonda, ikoną kina i służącą w centrum rodzinnej sprzeczki. Nominowana do Oscara kubańska aktorka Ana de Armas od kilku lat podbija Hollywood. I chociaż na ekranach możemy ją podziwiać już od blisko dwóch dekad, popularność zyskała dopiero dzięki ostatnim rolom w filmach „Nie czas umierać” oraz „Blondynka” o życiu Marilyn Monroe. Jak wyglądała jej droga do sławy?

Z Kuby do Hollywood droga, jaką przeszła Ana de Armas, aby zostać gwiazdą kina, jest naprawdę imponująca. Kiedy urodzona w 1988 roku aktorka dorastała, nie miała ani dostępu do Internetu i ani do wiedzy na temat światowej popkultury. Mogła oglądać jedynie 20 minut kreskówek tygodniowo i to tylko w weekendowe poranki. Jej rodzina nie posiadała nawet odtwarzacza wideo lub DVD, więc mała Ana de Armas oglądała hollywoodzkie produkcje wyłącznie u sąsiadów. Tak uczyła się na pamięć dialogów, a potem ćwiczyła je przed lustrem w swoim domu. Gdy miała 12 lat, postanowiła zostać aktorką, a dwa lata później dołączyła do National Theatre School of Cuba.

Aby uczestniczyć w rygorystycznym kursie, jeździła codziennie autostopem lub autobusem do Havany. Jako studentka nakręciła trzy filmy, jednak na kilka miesięcy przed obroną pracy dyplomowej zrezygnowała z kursu, ponieważ kubańskim absolwentom nie wolno opuszczać kraju bez odbycia trzech lat obowiązkowej służby. W wieku 18 lat, wykorzystując swoje hiszpańskie obywatelstwo po dziadkach ze strony matki, mając w kieszeni zaledwie 200 euro i zerową znajomość języka angielskiego, przeprowadziła się do Madrytu, aby tam rozpocząć karierę aktorską.

Filmografia Any de Armas: 7 produkcji, które warto znać

Wigor, latynoska energia, role niewinnych i zmysłowych kubańska aktorka Ana de Armas potrafi wzbogacić swoją rolą każdy film. Oto najciekawsze filmowe wcielenia Any de Armas, które warto znać.

Ana de Armas – filmy: „Blade Runner 2024” (2017)

Akcja filmu „Blade Runner 2049” rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z pierwszego „Blade Runnera” (1982). Trzy dekady temu zadaniem Ricka Deckarda było tropienie i eliminowanie androidów w Los Angeles. Teraz jednak bohater musi się ukrywać, a do gry wkracza nowy Blade Runner – oficer K. Niespodziewanie odkrywa on spisek, który do reszty może zniszczyć to, co zostało z dawnego porządku i społeczeństwa. Chcąc uratować świat, policjant z Los Angeles rusza na poszukiwania dawnego łowcy androidów.

Ana de Armas – filmy: „Na Noże” (2019)

„Na noże” to wybornakomedia kryminalna, w której Ana de Armas zagrała rolę służącej Marty Cabrery. W dniu 85. urodzin Harlan Tromley zostaje znaleziony martwy w swojej posiadłości. Śledztwo prowadzi dociekliwy detektyw. Co ciekawe, dokładnie dzień wcześniej w domu odbyła się huczna rodzinna uroczystość, dlatego Blanc nie wyklucza nikogo ze śledztwa, łącznie z oddaną służbą. Wkrótce okazuje się, że rodzinne niesnaski to tylko jedno dno całej sprawy. Obok Any de Armas w filmie występuje plejada gwiazd.

Ana de Armas – filmy: „Sergio” (2020)

Innym znanym tytułem z udziałem Any de Armas jest oparty na faktach „Sergio”. Sergio Vieira de Mello, niegdyś czołowy dyplomata ONZ, pracował w najbardziej niestabilnych regionach świata, chroniąc życie zwyczajnych ludzi. Zanim jednak odejdzie ze służby, by rozpocząć proste życie u boku ukochanej (Ana de Armas), podejmuje się ostatniej misji w Bagdadzie, na nowo pogrążonym w chaosie po amerykańskiej inwazji. Wyjazd przemienia się w jednak w walkę o życie, kiedy w siedzibie ONZ wybucha bomba.

Ana de Armas – filmy: „Nie czas umierać” (2021)

W filmie „Nie czas umierać” James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem u boku ukochanej. W pewnej chwili dochodzi jednak do rozdzielenia pary do Bonda zgłasza się bowiem stary przyjaciel z CIA i prosi go o pomoc w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okazuje się jednak o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się na początku wydawać. W akcji towarzyszy mu niedoświadczona agentka Paloma, w którą wciela się nie kto inny jak Ana de Armas.

Ana de Armas – filmy: „Blondynka” (2022)

Wielu nie wierzyło w to, że latynoska aktorka w roli Marilyn Monroe może okazać się strzałem w dziesiątkę, a jednak się udało. W filmie „Blondynka”, kontrowersyjnym biopiku opartym na bestsellerowej powieści, widzimy odważną nową wizję życia jednej z największych ikon Hollywood: od trudnego dzieciństwa przez drogę do sławy i skomplikowane życie prywatne oraz liczne romanse. I chociaż w rolę Marilyn Monroe wcielić się nie jest łatwo, w tym filmie Netfliksa de Armas zdecydowanie dała się z siebie wszystko.

Ana de Armas – filmy: „Głęboka woda” (2022)

„Głęboka woda” to kolejna produkcja z udziałem Any de Armas, którą warto znać. Vic (Ben Affleck) i Melinda sprawiają wrażenie pary idealnej, jeśli nie liczyć jednego: Melinda lubi flirtować i romansować. Vic wydaje się tym nie przejmować, jednak sprawy przyjmują nieoczekiwany obrót, gdy jeden z kochanków Melindy znika, a Vic sugeruje jej kolejnemu wielbicielowi, że stoi za tym zniknięciem. Pogłoski zaczynają krążyć. Jest tylko kwestią czasu, kiedy Vic naprawdę ubrudzi ręce krwią...

Ana de Armas – filmy: „The Gray Man” (2022)

„The Gray Man” to kolejny film, w którym zagrała Ana de Armas, który obejrzycie na Netflixie. Agent CIA Court Gentry (Ryan Gosling), znany również jako Gray Man, był niegdyś wysoko wykwalifikowanym „kupcem śmierci”. Gentry zostaje przechwycony z federalnego więzienia i zwerbowany przez swojego opiekuna, Donalda Fitzroya (Billy Bob Thornton). Jednak tym razem sytuacja się odwraca. Gray Man zostaje celem Lloyda Hansena (Chris Evans), który nie cofnie się przed niczym, by go wyeliminować.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze