1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Boscy” – Penélope Cruz i Antonio Banderas w komedii ostrej jak brzytwa

Kadr z filmu „Boscy” (Fot. Manolo Pavon, materiały prasowe)
Zobacz galerię 8 Zdjęć
Gwiazdy Pedro Almodovara, zdobywczyni Oscara – Penelope Cruz i Antonio Banderas, ponownie razem na dużym ekranie. Tym razem w błyskotliwej komedii o świecie filmu i wszystkich grzeszkach show-biznesu. Film „Boscy” już w kinach.

Obraz „Boscy” znalazł się w Konkursie Głównym 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i z miejsca przyciągnął uwagę dystrybutorów z całego globu. 13 maja trafił do kin w Polsce i również zdobył uznanie widzów oraz dobre recenzje krytyków filmowych. Będzie pozycją idealną dla wszystkich miłośników dobrego humoru i genialnej gry aktorskiej.

Historia filmu zaczyna się, gdy ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna, co kontrowersyjna Lola Cuevas, która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero oraz ikonę teatru Ivána Torresa. Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i – delikatnie mówiąc – nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć jednak wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Pytanie tylko, kto z nich pozostanie na placu boju, kiedy po raz pierwszy wybrzmi słynne: „Kamera i… akcja!”?

Kadr z filmu „Boscy” (Fot. Manolo Pavon, materiały prasowe)
Kadr z filmu „Boscy” (Fot. Manolo Pavon, materiały prasowe)
Kadr z filmu „Boscy” (Fot. Samantha Lopez, materiały prasowe)

W rolach głównych hiszpańskiej produkcji „Boscy” występują Penélope Cruz, Antonio Banderas i Oscar Martínez. Za reżyserię i scenariusz odpowiadają Mariano Cohn i Gastón Duprat.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze