1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Powstanie druga część filmu „Różyczka” z Magdaleną Boczarską w głównej roli

Kadr z pierwszej części filmu „Różyczka” (Fot. materiały prasowe Monolith Films)
Jak podaje Monolith Films, wkrótce ruszą zdjęcia do kontynuacji filmu „Różyczka”. Magdalena Boczarska ma wcielić się w niej w podwójną rolę – znanej z pierwszej części Kamilę Sakowicz oraz jej córkę, która będzie główną bohaterką filmu.

Monolith Films poinformował, że w lipcu tego roku rozpoczną się zdjęcia do kontynuacji „Różyczki”. Filmu, który po premierze w 2010 roku zdobył ponad 30 nagród i nominacji na festiwalach krajowych i międzynarodowych. Tylko podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Złote Lwy, Złotego Klakiera, nagrodę dla najlepszej aktorki i nagrodę za dźwięk.

„Różyczka” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o znanym pisarzu (Andrzej Seweryn), który przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb. Film wyreżyserował Jan Kidawa-Błoński.

Dzięki „Różyczce” Magdalena Boczarska zyskała uznanie szerszej publiczności i popularność. W drugiej części filmu aktorka ponownie wcieli się w postać Kamili Sakowicz. Zagra także jej córkę Joannę, która w „Różyczce 2” będzie główną bohaterką. Obok Boczarskiej wystąpią między innymi: Robert Więckiewicz, Janusz Gajos i Jacek Braciak. Reżyserem ponownie będzie Jan Kidawa-Błoński, a za kamerą stanie Łukasz Gutt (laureat tegorocznej Polskiej Nagrody Filmowej Orły za „Wszystkie nasze strachy”).

„Różyczka 2” rozwiąże tajemnicę, z którą pozostawiła widzów pierwsza część filmu. Zdjęcia będą realizowane w Polsce, Belgii, Niemczech i Izraelu. Producentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze