1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Wystawa „Sztuka Fantastyczna w Warszawie” – Beksiński, Wałkuski, Zawadzki i inni

Na wystawie „Sztuka Fantastyczna w Warszawie” można zobaczyć ponad 60 obrazów, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publicznie, w tym unikatowe obrazy Zdzisława Beksińskiego. (Fot. Michał Sadowski/Forum, Piotr Mecik/Forum)
Malarz, rzeźbiarz, fotografik, grafik komputerowy. Zdzisław Beksiński obecnie uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych polskich twórców współczesnych. Tego lata jego obrazy można oglądać w ramach wystawy czasowej „Sztuka Fantastyczna w Warszawie”.

Tego lata w Warszawie odbywa się wyjątkowa wystawa malarstwa twórców z kręgu Sztuki Fantastycznej. To wydarzenie bez precedensu, podczas którego zostaną zaprezentowane dzieła wybitnych artystów, m.in. Zdzisława Beksińskiego, Wiesława Wałkuskiego, Dariusza Zawadzkiego, Tomasza Alena Kopery, Jerzego Dudy-Gracza, Jacka Szynkarczuka czy Maksymiliana Novak-Zemplińskiego. Na wystawie można zobaczyć ponad 60 obrazów, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publicznie, w tym unikatowe obrazy Zdzisława Beksińskiego. Wystawę „Sztuka Fantastyczna w Warszawie” można oglądać w Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze od 25 czerwca do 4 września 2022 roku.

Wystawa „Sztuka Fantastyczna w Warszawie” otwarta jest w dni powszednie od godziny 11:00 do 21:00 oraz w weekendy od godziny 10:00 do 21:00. Bilet normalny na wystawę kosztuje 35 pln, ulgowy (dzieci do 18. roku życia, studenci z legitymacją studencką, seniorzy powyżej 65. roku życia, osoby niepełnosprawne) – 25 pln. Dzieci do 6. roku życia wchodzą za darmo. Za organizację wystawy „Sztuka Fantastyczna w Warszawie” odpowiadają Muzeum Sztuki Fantastycznej i Galeria Beks.pl. Partnerem wystawy jest Centrum Praskie Koneser.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze