1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Opowieść podręcznej” – zwiastun piątego sezonu już w sieci

Elisabeth Moss (Fot. materiały prasowe HBO Max)
Już we wrześniu na HBO Max powróci serial „Opowieść podręcznej”. W sieci właśnie pojawił się zwiastun, który uchylił rąbka tajemnicy, czego możemy się spodziewać w piątym sezonie. A wygląda na to, że będzie się działo naprawdę dużo.

Jesień na pewno nie będzie nudna – zapowiada się wiele premier filmowych i serialowych. Jedną z nich jest wrześniowa premiera piątego sezonu „Opowieści podręcznej” – serialu autorstwa Bruce’a Millera, który jest ekranizacją powieści Margaret Atwood.

„Opowieść podręcznej” – o czym będzie piąty sezon?

W najnowszym sezonie June Osoborne (w tej roli fenomenalna Elisabeth Moss) musi zmierzyć się z konsekwencjami zabicia komandora Waterforda. Stara się też na nowo zdefiniować własną tożsamość i swój cel. Z kolei owdowiała Serena próbuje poprawić swoją pozycję w Toronto, gdy wpływy Gileadu rośną w Kanadzie. W międzyczasie komandor Lawrence współpracuje z Nickiem i Lydią, próbując zreformować Gilead i zdobyć władzę, a June, Luke i Moira walczą z Gileadem na odległość, kontynuując misję ocalenia i ponownego spotkania się z Hannah.

Zobaczcie zwiastun:

„Opowieść podręcznej” – obsada i data premiery

W piątym sezonie bijącego rekordy oglądalności serialu poza Elisabeth Moss pojawią się m.in.: Yvonne Strahovski (Serena Joy), Samira Wiley (Moira), O-T Fagbenle (Luke), Madeline Brewer (Janine), Max Minghella (Nick) czy Ann Dowd (ciotka Lydia). W serialu nie zobaczymy już niestety Alexis Bledel, która wcielała się w rolę Emily – aktorka zrezygnowała z udziału w serialu, jednak nie podała powodu swojej decyzji.

Piąty sezon „Opowieści podręcznej” zadebiutuje 14 września 2022 roku na platformie Hulu, a już 15 września będziemy mogli go oglądać na XBO Max.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze