1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Powstaje serial o Marlenie Dietrich. Wiemy, kto zagra główną rolę

W rolę Marleny Dietrich w serialu biograficznym w reżyserii Fatiha Akina ma wcielić się Diane Kruger. (Fot. GTRES/Gtres Online/Forum)
Fatih Akin wyreżyseruje serial biograficzny opowiadający o legendarnej niemieckiej aktorce i piosenkarce Marlenie Dietrich. W roli głównej zobaczymy Diane Kruger, z którą Akin współpracował przy nagrodzonym Złotym Globem filmie „W ułamku sekundy”.

Jak podaje „The Hollywood Reporter”, serialowa biografia poświęcona Marlenie Dietrich powstaje na kanwie jej biografii „Meine Mutter Marlene”, której autorką jest córka niemieckiej aktorki – Maria Riva. Będzie to pierwsza telewizyjna produkcja reżysera Fatiha Akina. Wybór Diane Kruger do głównej roli nie jest przypadkowy. Grała ona bowiem w jednym z najbardziej nagrodzonych filmów Akina – „W ułamku sekundy”. Za rolę w nim zdobyła w 2017 roku Złotą Palmę dla najlepszej aktorki.

Sam Akin przyznał, że serial o Dietrich jest „największym wyzwaniem” w jego karierze. – Dzięki talentowi Fatiha i umiejętności zajrzenia w duszę każdego człowieka jestem pewna, że nie będzie to tylko serial o ikonie i światowej gwieździe Marlene Dietrich, lecz przede wszystkim intymny portret tej wyjątkowej kobiety. […] Nie mogę się doczekać, by ponownie stanąć przed kamerą Fatiha i razem z nim umieścić Marlenę Dietrich z powrotem w centrum uwagi – powiedziała Kruger w oświadczeniu prasowym.

Producentem filmu są Bombero International i przedsiębiorstwo UFA Fiction. Diane Kruger, Maria Riva i Scott Levenson są producentami wykonawczymi, a współproducentem jest Peter Riva.

Serial ma składać się z pięciu odcinków. Nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy spodziewać się jego premiery.

Źródło: hollywoodreporter.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze