1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Seriale „Dahmer” i „Obserwator” powrócą z kolejnymi sezonami

Evan Peters jako Jeffrey Dahmer w pierwszym sezonie antologii „Potwór”. (Fot. materiały prasowe)
Lubicie Ryana Murphy’ego i jego seriale? Jeśli tak, mamy dla was dobrą wiadomość. Netflix zadecydował o przedłużeniu dwóch tytułów, za które odpowiedzialni są Murphy i Ian Brennan. „Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” doczeka się dwóch kolejnych sezonów, a „Obserwator” – jednego.

W lipcu 2018 roku Ryan Murphy, słynny twórca seriali „American Horror Story” i „American Crime Story”, podpisał 5-letni kontrakt z platformą Netflix. Od tego czasu zrealizował dla serwisu między innymi takie tytuły, jak „Hollywood”, „Wybory Paytona Hobarta”, „Halston” i „Ratched”. Najbardziej owocne okazały się jednak dla niego ostatnie miesiące, a to za sprawą dwóch niezwykle udanych produkcji, które zyskały ogromną popularność i stały się serialowymi hitami jesieni. Mowa o serialach „Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” i „Obserwator”.

Pierwszy z nich nie tylko pobił na głowę „Ród smoka”, niekwestionowany przebój HBO Max, ale również osiągnął jeden z najlepszych wrześniowych wyników w streamingu. Bohaterem produkcji jest Jeffrey Dahmer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich seryjnych morderców, który w latach 1978–1991 zamordował kilkunastu młodych mężczyzn. Fabularyzowana opowieść o legendarnym „kanibalu z Milwaukee” z brawurową rolą Evana Petersa okazała się jednym z największych hitów Netflixa w historii. Serial szybko wkradł się na szczyt listy najpopularniejszych pozycji serwisu i zdobył tytuł najchętniej oglądanego debiutu. Przy okazji wywołał sporo kontrowersji i szumu w mediach.

Ogromny sukces produkcji sprawił, że Netflix podjął decyzję, aby kontynuować serial. Czy to oznacza, że bohaterem drugiego sezonu również będzie Jeffrey Dahmer? Otóż nie – produkcja z miniserialu przekształca się w serialową antologię. Oznacza to, że każdy nowy sezon „Potwora” – bo taką nazwę przybierze seria – będzie opowiadał inną historię. Bohaterami cyklu będą natomiast „potworne postacie, które wpłynęły na amerykańskie społeczeństwo”. Na chwilę obecną wiadomo, że serial doczeka się kolejnych dwóch sezonów.

Netflix zadecydował też, że na ekrany powróci również „Obserwator”. Pierwszy sezon to inspirowana artykułem z magazynu „New York” historia o małżeństwie, które wprowadza się do wymarzonego domu na przedmieściach, jednak życie okazuje się mniej sielskie, niż mogłoby się wydawać, i para zaczyna otrzymywać listy z pogróżkami. W rolach głównych wystąpili Naomi Watts i Bobby Cannavale. O czym opowie drugi sezon? Czy serial również przyjmie formę antologii? Pytania te na razie pozostają bez odpowiedzi. – Ryan Murphy i Ian Brennan to mistrzowscy storytellerzy, którzy zdołali przyciągnąć uwagę widzów z całego świata. Dlatego cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z nimi i rozwijać uniwersum „Potwora” oraz „Obserwatora” – mówi Bela Bajaria z Netflixa.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze