1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nadchodzi nowa wersja „Pana Samochodzika i templariuszy”. Premiera już niebawem

Nadchodzi nowa wersja „Pana Samochodzika i templariuszy”. Premiera już niebawem

„Pan Samochodzik i templariusze” (Fot. materiały prasowe)
„Pan Samochodzik i templariusze” (Fot. materiały prasowe)
Pamiętacie serial „Pan Samochodzik i templariusze” ze Stanisławem Mikulskim? Nowa wersja słynnego hitu PRL-u wkrótce pojawi się na Netflixie. Tym razem główną rolę zagra Mateusz Janicki, a na ekranie towarzyszyć mu będą m.in. Sandra Drzymalska, Maria Dębska i Anna Dymna. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu.

Film „Pan Samochodzik i templariusze” – fabuła

Zrealizowany na podstawie książki Zbigniewa Nienackiego serial „Pan Samochodzik i templariusze” z 1971 roku opowiadał o grupie harcerzy, którzy razem ze swoim opiekunem poszukują skarbu. Tytułowy bohater miał na imię Tomasz i z wykształcenia był historykiem. Miał też charakterystyczne auto, od którego wziął się jego pseudonim. Jak tę historię zinterpretował Netflix? „Znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów” – tak brzmi pierwsza zapowiedź platformy.

Harcerze (Fot. materiały prasowe) Harcerze (Fot. materiały prasowe)

Film „Pan Samochodzik i templariusze” – obsada i twórcy

Główną rolę w nowej wersji „Pana Samochodzika i templariuszy” gra Mateusz Janicki, aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Widzom znany jest z seriali: „Pierwsza miłość”, „Czas honoru”, „Singielka” czy „Na dobre i na złe” oraz takich filmów, jak „Lejdis”, „Powidoki” czy „Zabawa, zabawa”. W obsadzie znaleźli się również: Sandra Drzymalska, Maria Dębska, Jacek Beler, Piotr Sega, Kalina Kowalczuk, Olgierd Blecharz, Anna Dymna, Ewa Błaszczyk i Przemysław Bluszcz. Za produkcję filmu odpowiada debiutujący w pełnym metrażu absolwent łódzkiej Filmówki Antoni Nykowski, natomiast scenariusz według książki Nienackiego napisał Bartosz Sztybor („Łańcuchy pokarmowe terenów zalesionych”, „Piękni ludzie”).

Mateusz Janicki (Fot. materiały prasowe) Mateusz Janicki (Fot. materiały prasowe)

Sandra Drzymalska (Fot. materiały prasowe) Sandra Drzymalska (Fot. materiały prasowe)

Maria Dębska (Fot. materiały prasowe) Maria Dębska (Fot. materiały prasowe)

Anna Dymna (Fot. materiały prasowe) Anna Dymna (Fot. materiały prasowe)

Film „Pan Samochodzik i templariusze” – data premiery, zwiastun

Film „Pan Samochodzik i templariusze” ukaże się na platformie Netflix już 12 lipca 2023 roku. Pierwszy oficjalny zwiastun produkcji możecie obejrzeć poniżej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze