1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Rozbawia do łez i zmusza do refleksji. „Teściowie 2” – film na weekend

Kadr z filmu „Teściowie 2” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Teściowie 2” (Fot. materiały prasowe)
Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz i Ewa Dałkowska wracają w drugiej części uwielbianej przez widzów komedii. „Teściowie 2” to komiczno-ironiczna opowieść o tym, jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się tematem tabu, oraz o tym, czy w ogóle warto wychodzić za mąż.

O czym opowiadają „Teściowie 2”? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części – postanawiają dać sobie drugą szansę i zapraszają rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze – to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.

– Bardzo lubię komedie. Uważam, że te inteligentne nie ogłupiają, tylko dają oddech. Dystans. Śmiech jest jak lekarstwo, wentyl dla napięć, stresów. W przypadku „Teściów 2” podczas seansu oczywiście się śmiejemy, jest zabawnie, ale seansie po przychodzi refleksja. Marek Modzelewski, autor scenariusza obu części, w lekkiej formie pokazuje także nasze okropne cechy, jak potrafimy być zakłamani. Pokazuje zarówno nasze narodowe przywary, jak i te indywidualne. Wywraca stereotypowe myślenie o parach. W tej części jest bardzo dużo o hipokryzji, o niedawaniu sobie prawa do tego, żeby po prostu być sobą. Jest tu też silny wątek wyzwalania się kobiet z konwenansu. Od sztucznie narzuconej wizji tego, co wypada, i tego, na co za późno, kiedy jesteśmy dojrzałe. Z ogromną radością wróciłam do „Teściów 2”, to mądra komedia – mówi wcielająca się w jedną z głównych ról Maja Ostaszewska, bohaterka okładki październikowego wydania „Zwierciadła”.

Kadr z filmu „Teściowie 2” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Teściowie 2” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Teściowie 2” (Fot. materiały prasowe)

W filmie „Teściowie 2” znów będziemy mogli oglądać wspomnianą Maję Ostaszewską, a także Izabelę Kunę, Adama Woronowicza, Ewę Dałkowską. Do obsady dołączyli Eryk Kulm jr oraz Andrzej Zieliński. Za scenariusz, podobnie jak w pierwszej części filmu, odpowiada Marek Modzelewski, za reżyserię Kalina Alabrudzińska. Producentem filmu jest Akson Studio, a koproducentami TVN Warner Bros. Discovery oraz Next Film. Dystrybucją filmu w Polsce zajmuje się Next Film.

Kadr z filmu „Teściowie 2” (Fot. materiały prasowe)

Film „Teściowie 2” w kinach od 15 września.

Źródło: materiały prasowe Next Film

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze