1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Czas nie istnieje” – śpiewa Helena Norowicz. W jej ustach brzmi to wyjątkowo przekonująco

Helena Norowicz (Fot. Krzysztof Jarosz/Forum)
Helena Norowicz (Fot. Krzysztof Jarosz/Forum)
Helena Norowicz nie daje o sobie zapomnieć. Właśnie wystąpiła w teledysku do piosenki z tekstem Jacka Cygana, autora tekstów największych polskich przebojów.

Helena Norowicz skończyła 88 lat. Nadal jest jednak w świetnej formie, o czym możemy się przekonać, oglądając teledysk do piosenki „Czas nie istnieje” z tekstem Jacka Cygana i muzyką Marcina Nierubca. Choć utwór śpiewa inna wokalistka – Sandra Wasilewska – to melorecytacja w wykonaniu Heleny Norowicz jest tak naprawdę motywem przewodnim piosenki. Dobrze się stało, bo któż lepiej przekonałby słuchaczy do prawdziwości słów: „Czas nie istnieje, czas nam się śni. Jestem złudzeniem, składam się z chwil!”, jak nie Helena Norowicz?

– Helena Norowicz w wieku 80 lat została modelką. Modelką piękną, modelką tajemniczą, modelką z klasą! Postanowiła zażartować ze swoich lat, nagrywając piosenkę „Czas nie istnieje”, którą z wielkim ukłonem i szacunkiem dla Niej napisaliśmy wspólnie z Marcinem Nierubcem. Pani Helena udowadnia, że z wiekiem nic się nie kończy, a może nawet zacząć się coś nowego. C’est la vie! – powiedział Jacek Cygan, autor tekstu „Czas nie istnieje”.

Trzeba powiedzieć, że wypada w tej roli niezwykle przekonująco: w teledysku emanuje wyjątkowym blaskiem, występując w scenerii zabytkowej Villi la Fleur w Konstancinie, w której znajduje się wyjątkowa kolekcja prac polskich i zagranicznych artystów z lat 20. i 30., w tym Tamary Łempickiej, której poświęcony jest fragment utworu.

Czy możemy spodziewać się kolejnych utworów w wykonaniu Heleny Norowicz? Czy muzyka to jej kolejne marzenie do spełnienia? W wywiadzie, którego udzieliła po premierze piosenki portalowi polskaplyta-polskamuzyka.pl, aktorka odpowiada z typową dla siebie szczerością: – Na razie cieszę się, że powstała piosenka „Czas nie istnieje” i ten teledysk. A sobie życzę zdrowia i żeby być w jak najlepszej formie jak najdłużej. To dla mnie ważne, a z resztą jakoś sobie poradzę.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze