1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. „Zasłuchaj się w Europie” – czyli sztandarowe pozycje literackie Europy w postaci audiobooków

„Zasłuchaj się w Europie” – czyli sztandarowe pozycje literackie Europy w postaci audiobooków

Polska właśnie objęła Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej stając się gospodarzem większości unijnych wydarzeń, także tych związanych z promocją kultury. Audioteka pragnie podkreślić ten moment poprzez wprowadzenie serii audiobooków „Zasłuchaj się w Europie”, której celem jest przybliżenie polskiemu odbiorcy największych dzieł literackich z krajów członkowskich Unii Europejskiej, m.in. „Imię Róży” Umberto Eco, „Niebezpieczne związki” Pierra Choderlos de Laclos, „Lato muminków” Tove Jansson.

W ramach serii „Zasłuchaj się w Europie”, co 2 tygodnie promowana będzie sztandarowa pozycja literacka jednego z krajów Unii Europejskiej. Pragnąc zachęcić wszytskich do zapoznania się z największymi dziełami Audioteka wprowadza 15% zniżki na kolejne tytuły. Przed nami Włochy, Szwecja, Finlandia oraz Francja.

„ Audiobooki to świetna forma kontaktu z literaturą, to prawdziwy teatr doznań, który przemawia do nas elektryzującym głosem lektora i dźwiękami pobudzającymi naszą wyobraźnię. Audiobook pasuje do stylu naszego życia i do czasów w jakich żyjemy a dzięki nowym technologiom pozwalającym dystrybuować audiobooki także przez smartphony,  literatura nigdy wcześniej nie była tak blisko. Cieszymy się, że naszą inicjatywą możemy wesprzeć Przewodnictwo Polski w Radzie Unii Europejskiej”
- mówi Marcin Beme, Prezes Zarządu oraz założyciel serwisu Audioteka.

Audioteka postanowiła rozpocząć swoją serię od Włoch i jednego z największych i najpopularniejszych dzieł tego kraju – „Imię Róży” autorstwa Umberto Eco. To dobrze znana polskim czytelnikom i ciesząca się niesłabnącą popularnością pozycja literacka. Dowodem na to może być trzecie miejsce wśród najchętniej pobieranych audiobooków z Audioteki.

Rozpoczynając promocję pierwszego dzieła, Audioteka podjęła współpracę z Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie, który następująco skomentował inicjatywę:

„Projekt Audioteki przyjęliśmy z dużym zainteresowaniem i podwójną satysfakcją. Jako Instytut Kultury jest nam niezwykle miło poprzeć zamysł uświetnienia idei wspólnotowej i ważnych wydarzeń z obecnością Polski w Unii Europejskiej poprzez krzewienie literatury. Jako przedstawiciel kultury włoskiej w Polsce zaś mamy szczególny powód do zadowolenia ze względu na wybór dzieła, która tę kampanię ma rozpocząć stając się niejako jej symbolem i wizytówką medialną. Imię Róży U. Eco to dzieło wyjątkowe, legenda, kamień milowy w najnowszej historii literatury włoskiej, prawdziwy fenomen kulturowy. Łączy cechy pasjonującego kryminału i kompendium wiedzy o średniowieczu, jego mentalności i ludziach. Dla ogromnej rzeszy czytelników we Włoszech i na całym świecie (wydane po raz pierwszy w 1980r. dzieło liczy 40 przekładów na języki obce) oznaczał powrót do literatury, do zapału i zamiłowania do książek, bowiem cała akcja skupia się właśnie na tym wątku. Bohaterowie Imienia Róży to nie tylko ludzie osadzeni w epoce historycznej, ale przede wszystkim spragnieni wiedzy podróżnicy w przestrzeni i czasie, poszukiwacze prawdy, nieświadomi uczestnicy wspólnoty wartości i myśli, która jest u źródeł współczesnej idei zjednoczonej Europy. Oczekujemy, że pomysł spotka się z również pozytywną reakcją ze strony instytucji promujących kulturę krajów członkowskich w Polsce” – powiedziała nam pani Paola Ciccolella, dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

Zasłuchaj się w Europie z Audioteką!. Najbliższe promocje:

 • 07.07 – 20.07 – Włochy „Imię Róży” Umberto Eco
 • 21.07 – 03.08 – Szwecja  „Pipi pończoszanka” Astrid Lindgren
 • 04.08 – 17.08 – Finlandia „Lato Muminków”  Tove Jansson
 • 18.08 – 31.08 – Francja „Niebezpieczne związki” Pierra Choderlos de Laclos
 • 01.09- 14.09- Niemcy „Lektor” Bernhard  Schlink
 • 15.09- 28.09- Czechy „Dobry wojak Szwejk” Jaroslav Hašek

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze