1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Kubuś Puchatek i Przyjaciele zagościli w kilku książkach tego lata

Kubuś i Przyjaciele ze Stumilowego Lasu powrócili. Tym razem jest to powrót do źródeł. W klasycznej historii filmowej pojawią się wszyscy kochani od pokoleń bohaterowie. Przede wszystkim wiecznie głodny i poszukujący miodu Kubuś, Kłapouchy, który nieustannie gubi ogon, nieśmiały Prosiaczek o wielkim sercu, rozbrykany Tygrys, praktyczny Królik i Sowa, która wszystko wie i na wszystko ma radę.

W związku z premierą kinową Wydawnictwo Egmont przygotowało cztery ciekawe książki z filmowymi przygodami Kubusia i Przyjaciół: obszerną Opowieść filmową, książkę z serii Już czytam, która zachęci nawet najmłodsze dzieci do pierwszych samodzielnych lektur, bogato ilustrowany Przewodnik po filmie oraz książkę z naklejkami wielokrotnego użytku.

Kubuś i Przyjaciele to doskonała propozycja dla najmłodszych dzieci, które zaczynają przygodę z książką. Nie można wyobrazić sobie lepszego przewodnika, który wprowadzi dzieci w świat filmu i literatury niż Kubuś. Sam Maciej Kujawski, który użycza w polskiej wersji językowej głosu Kubusiowi, mówi o nim parafrazując Jima Cummingsa (głos w wersji oryginalnej) - Kubuś to dżentelmen z wdziękiem dziecka. Na pytanie Królika - co chce do chleba na śniadanie, miód czy marmoladę, Kubuś odpowiedział - i miód i marmoladę, a jeśli chodzi o chleb, to nie rób sobie Króliku kłopotu. Piękne, prawda?. Po chwili na pytanie, które z cech Misia powinny być ważne dla samych dzieci,  dodaje - Ważne cechy? To spokój i opanowanie. Kubuś nigdy nie denerwuje się i nigdy nie złości się.

Powieść "Kubuś i Przyjaciele, Opowieść filmowa" jest historią filmową w obszernej 64-stronicowej wersji w twardej oprawie. Pozwoli czytelnikom przeżywać przygody wspólnie z gromadką przyjaciół w dowolnym momencie. Literacka podróż w poszukiwaniu nowego ogona niejednego ponownie wzruszy.

"Kubuś i Przyjaciele Przewodnik Puchatka" jest natomiast niezwykle bogato ilustrowanym kompendium o świecie misia i jego towarzyszy, tajemnicach wielkiego Stuwiekowego Lasu – domu wszystkich bohaterów historii i innych Bardzo Ważnych Sprawach.

Dzieci próbujące czytać samodzielnie też będą miały okazję do literackiej wyprawy w głąb Stuwiekowego Lasu. Kubuś i Przyjaciele, Opowieść filmowa została wydana w serii Już czytam dla milusińskich, którzy stawiają pierwsze kroki w czytaniu. Pomogą im w tym jasne, krótkie zdania, zrozumiałe słownictwo i duże litery, które zachęcą.

"Kubuś i Przyjaciele Superksiążka z naklejkami" jest zaś gratką dla tych, którzy lubią gadżety okołofilmowe. To niezwykłe wydanie zawiera ponad 60 naklejek wielokrotnego użytku, które z pewnością pomogą np. stworzyć własne scenki z udziałem filmowych bohaterów czy odkryć świat Kubusia i jego przyjaciół. Można je wklejać zarówno w książce, jak i ozdabiać ulubione przedmioty. Naklejać i odklejać tyle razy, ile się chce.

Specjalne wydania książkowe znajdziemy już w księgarniach. Z takim wyposażeniem każdy czytelnik będzie mógł wziąć udział w letniej podróży do Stuwiekowego Lasu, zainteresowanych filmową wersją przygód od 29 lipca 2011 zapraszamy do kin.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze