1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Moby. Destroyed - album fotograficzny już w sprzedaży

"Destroyed" to nie tylko tytuł najnowszej płyty Moby'ego, lecz także jego pierwszego albumu fotograficznego. Po raz pierwszy bowiem możemy zobaczyć zdjęcia wykonane przez samego muzyka.

Moby zajmuje się fotografią od 10 roku życia. Zachęcił go do tego jego wujek, który był profesjonalnym fotografem dla New York Timesa.

Na album "Destroyed", opublikowany przez włoskie wydawnictwo Damiani, składają się zdjęcia wykonane podczas trasy koncertowej, w czasie której powstawała również najnowsza płyta muzyka.

W jednym z wywiadów Moby podkreślił, że trasa to specyficzny czas, pełen dziwności i kontrastów. Człowiek jest w ciągłej podróży, nieustannie przemieszcza się, czas wolny spędza w hotelach i na lotniskach... I właśnie takie miejsca uwiecznił: miejsca "przechodnie", anonimowe, widziane nocą, puste... Ale fotografie te kontrastują ze zdjęciami, na których widać morze fanów słuchających koncertu. Odosobnienie i tłum. Ciemność nocy i feeria barw na scenie. Bezduszne lotnisko i zapierający dech w piersiach krajobraz widziany z samolotu. Prozaiczność i podniosłość.

Utwory z najnowszej płyty Moby definiuje jako muzykę dla pustych miast o drugiej w nocy. Ale w trasie znalazł nie tylko inspirację do pisania nowych utworów. Czekając na lotnisku LaGuardia w Nowym Jorku, Moby zauważył napis: "Bagaż pozostawiony bez opieki zostanie zniszczony (destroyed)". To właśnie ostatnie słowo przykuło jego uwagę i stało się tytułem i płyty i albumu fotograficznego.

"Destroyed" to również międzynarodowa wystawa. Od maja do października zdjęcia Moby'ego będzie można oglądać w największych miastach świata: Nowym Jorku, Londynie, Berlinie, Paryżu czy Los Angeles.

Album fotograficzny z dołączoną do niego płytą od połowy czerwca można kupić m.in. w warszawskich księgarniach "Jak wam się podoba" oraz na stronie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze