fbpx

Główny zwiastun „Dwóch papieży” już dostępny! W głównych rolach Anthony Hopkins i Jonathan Pryce.

Główny zwiastun Dwóch papieży już dostępny! W głównych rolach Anthony Hopkins i Jonathan Pryce.
Jonathan Pryce i Anthony Hopkins w serialu "Dwóch papieży" (fot. materiały prasowe Netflix)

Filmy i seriale o Kościele oraz o głowach Kościoła – papieżach to coraz popularniejszy temat. Po „Młodym papieżu” nadszedł czas na kontynuację nakręconą przez nagrodzonego Oscarem włoskiego reżysera – Paolo Sorrentino z Jude Law i Johnem Malkovichem, czyli serial „Młody papież”. Na premierę czeka także kolejna obiecująca produkcja, która pojawi się w kinach już 13 grudnia, a na serwisie „Netflix” będziemy mogli oglądać ją od 20 grudnia – „Dwóch papieży” z Anthonym Hopkinsem i Jonathanem Pryce’m.

Tym razem nominowani do Oscarów, reżyser „Miasto Boga” Fernando Meirelles i scenarzysta Anthony McCarten przeniosą na ekran opowieść odsłaniającą kulisy najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki, prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami Kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie Kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Premiera serialu będzie miała miejsce 13 grudnia (w kinach) oraz 20 grudnia na serwisie Netflix. Już teraz możemy obejrzeć główny zwiastun wyczekiwanego serialu:

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze