Interdyscyplinarny Festiwal Gorzkie Żale w Warszawie

Festiwal Gorzkie Żale

Rozpoczął się Festiwal Gorzkie Żale. Interdyscyplinarny przegląd sztuki potrwa przez 40 dni.
Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest prosty znak graficzny: dwa odcinki przecinające się na jednej płaszczyźnie i pod kątem prostym. To jeden z najstarszych, uniwersalnych i najbardziej rozpoznawalnych symboli. Miejsce i moment na przecięciu czasu i przestrzeni, w których gromadzą się rozmaite siły, aby objawić się jednocześnie. W sensie duchowym skrzyżowanie symbolizuje punkt styczny i pełnię, dla jednych oznacza ono krzyż, chrześcijaństwo i nadzieję w wymiarze eschatologicznym, a dla innych – rozstajne drogi, wielość możliwości i wybór jednej z nich, paradoks wolności.

Motyw i hasło posłużyły do skrzyżowania wielowątkowej opowieści różnych artystów o zagubieniu człowieka, o skutkach podejmowanych decyzji i o sile wolnej woli. Poza spektaklami, koncertami i projekcjami filmów w programie znalazły się m.in. performanse, warsztaty animacji i architektury dla dzieci, rozmowy na styku teatru i religii.

Wydarzenia festiwalowe będą rozgrywać się w teatrach: Studio, Ochota, IMKA, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Państwowym Muzeum Etnograficznym, BarStudio, Kinie Atlantic oraz Kościele św. Anny. Na zakończenie, 20 marca w Teatrze Studio odbędzie się spektakl „Historyja o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”, w reż. Piotra Tomaszuka.

Więcej na stronie Festiwalu Gorzkie Żale

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link