KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się już po raz piąty

Od 31 maja do 11 czerwca Warszawa zakocha się w kilku- i kilkunastoletnich filmowych bohaterkach i bohaterach. Z wzajemnością.

Energetyczny i młodzieńczy festiwal filmowy, opowie o tym jak to jest być młodym człowiekiem we współczesnym świecie. Ale nie tylko. Sprawa dotyczy miłości do kina, a Kino w Trampkach jest przestrzenią wymiany tej miłości i pasji. Międzypokoleniowo.

Festiwal Filmowy to konkursy, w których filmy walczą o miano najlepszego. Kino w Trampkach ma 4 kategorie konkursowe.

1. Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dziecięcych
2. Konkurs Pełnometrażowych Filmów Młodzieżowych
3. Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dziecięcych
4. Konkurs Krótkometrażowych Filmów Młodzieżowych

Najważniejsze Nagrody, statuetki Film-Wędrowiec zaprojektowane przez Marcina z Otwocka i nagrody pieniężne przyznają Jury Dziecięce i Młodzieżowe.

W tym roku po raz pierwszy swoje nagrody będą przyznawać Jury Europejskiego Stowarzyszenia Filmów Dziecięcych (ECFA), Jury Sieci Kin Studyjnych oraz Jury Rodziców.

Wielką rolę w tworzeniu Kina w Trampkach odgrywają jego młodzi uczestnicy. To oni kształtują swój własny festiwal filmowy i nadają mu barw. Tworzą niezapomnianą atmosferę, pomagają w pracach organizacyjnych czy podejmują się wspaniałych inicjatyw, takich jak: Młodzieżowa TV – zajmująca się przygotowanie materiałów zdjęciowych i prowadzeniem studia telewizyjnego oraz Młodzieżowa Grupa Mocy – odpowiadająca za sprawną komunikację informacyjną i działania promocyjne. Nie zapominajmy, że młodzież jest odpowiedzialna za ostateczną selekcję pełnych metraży do Konkursu Filmów Młodzieżowych.

Więcej informacji na stronie http://www.kinowtrampkach.pl/pl oraz https://www.facebook.com/kinowtrampkach

Zobacz: trampki damskie i młodzieżowe