fbpx

Nie żyje Carlos Ruiz Zafón, wybitny hiszpański pisarz

Nie żyje Carlos Ruiz Zafón, wybitny hiszpański pisarz
19 czerwca 2020 roku w swoim domu w Los Angeles zmarł Carlos Ruiz Zafon. (Fot. Mirco Toniolo/ Forum)

Zmarł Carlos Ruiz Zafón, jeden z najsłynniejszych współczesnych powieściopisarzy, autor między innymi światowego bestselleru „Cień wiatru”. Pisarz od kilku lat chorował na nowotwór. 

Carlos Ruiz Zafón zmarł w swoim domu w Los Angeles w wieku 55 lat. Informacja o śmierci pisarza została zamieszczona na jego oficjalnym profilu Facebookowym, potwierdziły ją również dziennik „El Pais” i agencja „AFP”. Zafón od dwóch lat zmagał się z rakiem jelita grubego. Będziemy marzyć o wszystkich twoich książkach i każdym słowem, które napisałeś. Zawsze będziemy cię pamiętać Carlos – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

“Cada libro, cada tomo que ves, tiene alma. El alma de quien lo escribió, y el alma de quienes lo leyeron y vivieron y…

Opublikowany przez Carlosa Ruiza Zafóna | OFICIAL Piątek, 19 czerwca 2020

Carlos Ruiz Zafón urodził się 25 września 1964 roku w Barcelonie, a od 1993 roku mieszkał w Los Angeles, gdzie oddawał się pisaniu powieści i scenariuszy filmowych. Z wykształcenia był dziennikarzem. Światową sławę przyniosła mu wydana w 2001 roku książka „Cień wiatru”, która stała się jedną z najbardziej znanych współczesnych powieści – została przetłumaczona na ponad 30 języków, opublikowana w 45 krajach i sprzedana w ponad 14 milionach egzemplarzy. Zafón jest również autorem cyklu książek dla młodzieży „Trylogia mgły”, powieści „Marina” oraz „Książę mgły”, „Pałac Północy”, „Światła września”.