fbpx

Ørganek wyrusza w jesienną trasę koncertową

Ørganek wyrusza w jesienną trasę koncertową
Pierwszy koncert w ramach trasy "Organek w nowym świecie" odbędzie się 16 października w Kielcach. (Fot. Piotr Sobik/materiały prasowe)

Zespół Ørganek ogłosił start nową trasę koncertową. Czekają nas koncerty w 12 miastach w Polsce w ramach tournée „Organek w nowym świecie”.

Trasa koncertowa „Organek w nowym świecie” ma być zupełnie nową odsłoną zespołu. Nowe aranżacje piosenek, nowa elektro-akustyczno-gitarowa odsłona, nowe miejsca i nowy język – po prostu muzyka na nowe czasy. Muzycy zespołu zapowiadają, że w ramach nadziei na lepsze jutro w każdym z 12 miast, które odwiedzą, będą sadzić drzewo. Drzewom nadadzą imiona, tak aby o nich nigdy nie zapomnieć. Początek dała Maria, od prof. Marii Janion, pierwsze z drzew, które członkowie zespołu zasadzili przed siedzibą Radia Nowy Świat w Warszawie.

„Rok 2020 zmienił świat. Zatrzymał nas, wybił z rytmu, zmusił do refleksji nad tym, co ważne. Także dla nas ten rok jest podróżą w nieznane. Nowym etapem, w którym musieliśmy zmienić zasady swojego życia, przebudować przestrzeń, przearanżować oswojony już świat. […] Może będzie nas mniej, ale to nie znaczy, że nas nie zauważą. Może będzie ciszej, ale to nie znaczy, że nas nie usłyszą. Może zabrzmimy inaczej, ale to nie znaczy, że nie powiemy Wam tego, co zawsze. Damy sobie radę. Poczekamy. Jesteśmy cierpliwi. Spotkamy się w nowym lepszym świecie” – tak nową trasę koncertową zapowiada Tomasz Organek, lider zespołu.

Oto szczegóły tournée „Organek w nowym świecie”. 

16.10   Kielce / Kieleckie Centrum Kultury
17.10   Przybysławice / Dwór na Wichrowym Wzgórzu
23.10   Wodzisław Śląski / Wodzisławskie Centrum Kultury
24.10   Bydgoszcz / Fabryka Lloyda
08.11   Grudziądz / Centrum Kultury Teatr
13.11   Bielsko Biała / Bielskie Centrum Kultury
14.11   Katowice / Miasto Ogrodów
15.11   Kraków / Nowohuckie Centrum Kultury
22.11   Gdańsk / B90
28.11   Gomunice / Klub Muzyczny Bogart
12.12   Wrocław / A2
19.12   Konin / Centrum Kultury i Sztuki

Bilety na koncerty można nabyć między innymi poprzez portale biletyna.pl, bilety24.pl, koncertomania.pl, ebilet.pl.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze