fbpx

Wielcy malarze w Muranowie

Wielcy malarze w Muranowie
123rf.com

7 sierpnia 2016 w warszawskim kinie Muranów rozpocznie się cykl dokumentów poświęconych wystawom wybitnych malarzy. Na ekranie zobaczymy obrazy Maneta, Muncha, Vermeera,
Rembrandta i Van Gogha.

Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw a niezwykłej wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

„Manet – portrecista życia” z The Royal Academy of Arts w Londynie,
7 sierpnia (niedziela), godz. 16.00

Pierwsza w historii Wielkiej Brytanii wystawa poświęcona portretom autorstwa francuskiego mistrza Edouarda Maneta gromadzi dzieła sprowadzone z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Widzowie kinowi będą mogli m.in. obejrzeć reportaż „behind-the-scenes” pokazujący przygotowania do wystawy w Royal Academy of Arts oraz posłuchać krytycznej analizy obrazów Maneta.

„Munch 150” z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo, 21 sierpnia (niedziela), g. 16.00

W 2013 roku Norwegia obchodziła 150. rocznicę urodzin Edvarda Muncha. Wystawa Munch 150 organizowana przez National Museum i Munch Museum w Oslo została obwołana wydarzeniem roku i wzbudziła ogrome zainteresowanie. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się przygotowaniom wystawy, a także poznać wielowymiarową biografię artysty, który kojarzony jest głównie jako autor słynnego Krzyku.

Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku” z The National Gallery w Londynie, 28 sierpnia (niedziela), godz. 16.00

Londyńska National Gallery proponuje wielką wystawę jednego z najbardziej fascynujących artystów wszech czasów – Holendra Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą. Eksponowane prace łączy jeden z jego ulubionych motywów: muzyka. Film opowiada o losach tajemniczego malarza i przestawia analizę jego najsłynniejszych prac.

Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie, 4 września (niedziela), godz. 16.00

Wystawa skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze lata w jego twórczości. Poznamy historię życia malarza, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie.

Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia” z Van Gogh Museum w Amsterdamie, 11 września (niedziela), godz. 16.00.

Dzięki pełnemu dostępowi do zbiorów Muzeum van Gogha w Amsterdamie powstał niezwykle interesujący film o jednym z najbardziej fascynujących i uwielbianych artystów. To niezwykła okazja do obejrzenia legendarnych dzieł van Gogha na dużym ekranie w towarzystwie wybitnych znawców i interpretatorów jego twórczości. Zgromadzone w Amsterdamie dzieła genialnego malarza zdradzą nam swoje tajemnice i otworzą nowe perspektywy spojrzenia na twórczość i życie artysty.