1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wenus w Raku - bogini rodzinnego ogniska

Wenus w Raku - bogini rodzinnego ogniska

123rf
Romantyczna, łagodna, oddana. Mistrzowsko tworzy ciepłe domowe ognisko. Bezkrytycznie kocha dzieci i jest im bezgranicznie oddana. Chętnie zakochuje się w księciu z bajki, a przynajmniej tak go sobie wyobraża.

Odcień kobiecości: Najbardziej sentymentalna ze wszystkich Wenus. Zawsze wzruszy ją dziecko, zwierzątko, cokolwiek małego, czym można się zaopiekować. Potrafi z oddaniem służyć i pomagać. Jej dom jest pełen dzieci jej oraz innych, ich rysunków, zabawek oraz tupotu małych nożek. To ona najszybciej zaadoptuje dziecko lub przygarnie bezdomnego psiaka. Wenus w Raku jest empatyczna, wrażliwa, życzliwa ludziom i światu oraz refleksyjna. Wiedzie kobiecy styl życia. Czasem niepotrzebnie rozpamiętuje przeszłość. Niczym Księżyc, który włada znakiem Raka, jest zmienna w nastrojach. Raczej milcząca i często sprawiająca wrażenie wycofanej. Delikatna, a przy nieharmonijnych aspektach planety - zniewieściała, dziecinna, poddająca się wpływom zewnętrznym, bierna. W jej hierarchii wartości na pierwszym miejscu znajduje się rodzinne gniazdko. Wenus w Raku wszystko lubi robić rodzinnie - podróżować, jeść, świętować, bawić się i smucić, a pracuje się jej najlepiej w domu lub blisko niego. Wymarzona dla niej praca to fundacja na rzecz potrzebujących biednych małych istot. Można ją rozpoznać po idealistycznym podejściu do życia, bywa nieco oderwana od ziemi, pełna tęsknot za rzeczywistością, w której króluje dobroć i altruizm. Wenus w Raku zwykle cechuje romantyzm oraz pewna nostalgia. Może stać się ofiarą własnych złudzeń lub własnej rodziny, której bezgranicznie i bez opamiętania się poświęci.

Jaka jest w miłości Wenus w Raku: Rak to znak uczuciowego żywiołu wody, więc relacje są dla niego istotne. Gdy Wenus, planeta odpowiadająca za nasz sposób bycia w związkach, przebywa w Raku, obdarza silną potrzebą emocjonalnej przynależności. Kobieta z tak umiejscowioną Wenus odznacza się dużą wrażliwością i tendencją do budowania tradycyjnej rodziny. Potrafi być bardzo oddana mężczyźnie, lubi być wiecznie zakochana i marzyć o księciu z bajki. Jej wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Odczuwa głębokie pragnienie harmonii uczuciowej, psychicznego i fizycznego stopienia się z obiektem swoich uczuć. Odzwierciedla emocje partnera, jest dla nich niczym lustro. Doskonale wyczuje, że jest smutny czy zagubiony i będzie wiedziała, czego właśnie potrzebuje. Pocieszy wtedy czule i spełni jego potrzeby.

Wenus w raku często rządzi potężny instynkt obronny, jest niczym dziecko, które bojaźliwe uczepione jest kogoś mocniejszego. Bywa nieśmiała i pasywna, szuka wtedy silnego mężczyzny, który zdobędzie dla niej terytorium a ona wypełni je swoim ciepłem i romantyczną kobiecością. Jej natura jest łagodna i romantyczna. Jednak z powodu dziecięcego lęku przed tym, że nie zdoła przetrwać, może być również zaborcza i podejrzliwa. Takie zachowania podyktowane są nadwrażliwością i podatnością na cierpienie spowodowane odrzuceniem. Bywa również drażliwa i wtedy z łatwością i niesłychaną pamiętliwością wypomina winy z przeszłości, płacząc. Potrafi wtedy dotkliwe uszczypnąć, choć nie robi tego zbyt konfrontacyjnie i odważnie. Tak zapobiega swoim głębokim lękom. Kolejna jej broń to dąsy i fochy oraz zmienne nastroje. Mocną stroną Wenus w Raku jest za to czułość i umiejętność stworzenia domu, który przyciąga spragnionych ciepła i smaku domowej szarlotki ludzi. Ma potrzebę być blisko partnera i rodziny. W domu i przy mężczyźnie pragnie czuć się bezpiecznie niczym w łonie matki. Jeśli czuje, że jej uczucia są odwzajemnione, potrafi być stworzyć ciepłą, intymną atmosferę, a w sypialni jest namiętna i oddana. Kobiecość Wenus w Raku przejawia się też tym, że wydaje się jej, że mężczyzna powinien instynktownie i niemal automatycznie wiedzieć o co jej chodzi i o czym marzy. Jeśli tak nie jest, czuje się rozczarowana i urażona. Trzeba ją potem długo namawiać, żeby zwerbalizowała swoje tęsknoty. Najczęściej marzy o tym, żeby ją przytulić. Jasne strony (przy harmonijnych aspektach planety): bezwarunkowa miłość dla dzieci, instynkt macierzyński, opieka nad zwierzętami, szlachetne intencje, niski poziom krytycyzmu, pragnienie uczuciowej harmonii, idealizm, delikatność uczuć, oddanie.

Ciemne strony (przy nieharmonijnych aspektach planety: oderwanie od rzeczywistości, depresyjne nastroje, nieobliczalność, skłonność do rozczarowań, ofiara własnych złudzeń, nadmierne przywiązanie do rodziny, niedbalstwo, bierność, uzależnienie od wpływów zewnętrznych, również od partnera, życie przeszłością, uległość.

Kierunek rozwoju osobistego w relacjach: Zdrowe podejście do rzeczywistości i realne wcielanie w życie szlachetnych ideałów oraz dojrzała, niezależna postawa w partnerskich związkach.

INNE WENUS: Wenus w Baranie, Wenus w Byku, Wenus w Bliźniętach, Wenus w Lwie, Wenus w Pannie, Wenus w Wadze, Wenus w Skorpionie , Wenus w Strzelcu, Wenus w Koziorożcu, Wenus w Wodniku, Wenus w Rybach.

WENUS jest jedną z 10 planet, które znajdują się w horoskopie urodzeniowym. Jest planetą miłości, rozkoszy i obfitości. Wenus to Anima, czyli nasz kobiecy pierwiastek. Od niej zależy to, w jakie wchodzimy relacje, jak się w nich czujemy i czego w nich doświadczamy. Zabarwia naszą wrażliwość i sposób, w jaki wyrażamy uczucia. To ona w dużym stopniu decyduje o naszej mocy tworzenia i kreatywności, wpływa na to, jaki jest nasz naturalny i najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy. Określa zdolności artystyczne i poczucie estetyki lub ich brak. Jej siłą uwarunkowana jest umiejętność przyjmowania dobrodziejstw życia i cieszenia się przyjemnościami. Jesteś taką kobietą, jaką masz Wenus i tak odbierają cię mężczyźni. W horoskopie mężczyzny Wenus wskazuje na jego ideał kobiety i to, jak on potrafi kochać. Znak, w jakim jest Wenus, to tylko część prawdy o niej. Oddziałuje ona w zależności od aspektów, które tworzy z innymi planetami a także umiejscowienia w jednym z 12 domów astrologicznych, które nadają jej specyficzny odcień.

Chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja Wenus?

- Potrzebujesz tej wiedzy, żeby lepiej zrozumieć siebie, głębiej poczuć swoją kobiecość? - Pragniesz odkryć przyczynę tego, że Twoje relacje układają się tak, a nie inaczej? - Ciekawi się, jak oddziałujesz na mężczyzn i co możesz zrobić, żeby być tego bardziej świadoma? - Może chciałabyś umieć wpłynąć na to, żeby relacje przynosiły Ci więcej szczęścia? - Chcesz uzyskać podpowiedź od Wenus, jak zaprosić do Twojego życia więcej obfitości i kreatywności?

Spotkaj się ze swoją Wenus i 9 innymi planetami na sesji astrologicznej. Jak się zapisać – .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze