1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wenus w Baranie - Don Juan w spódnicy

Wenus w Baranie - Don Juan w spódnicy

123rf
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Kobieta z mocno zaznaczonym męskim pierwiastkiem. Lubi działać i wbrew normom obyczajowym potrafi konfrontacyjnie zdobyć mężczyznę. Bez zbędnych sztuczek, ot tak po prostu bierze, co chce.

Odcień kobiecości: Bezpośrednia, odważna, przebojowa, głośna. Sprawia wrażenie kobiety pewnej siebie, takiej, która doskonale wie, czego chce. Nie sposób jej nie zauważyć, można zachwycić się jej mocą i ciągłą potrzebą akcji. Jest wyemancypowana, daleko jej zwiewnej nimfy – słodkiej i uległej. W Wenus w Baranie trudno doszukać się subtelności, jakości delikatnej jak mgła. Jest w niej za to konkret i myślenie liniowe. To spontaniczna chłopczyca, która mówi, co myśli i nie zastanawia się nad konsekwencjami oraz psychologicznymi zawiłościami. Dla Wenus w Baranie liczy się tylko to, co jest tutaj i teraz. Nie rozpamiętuje przeszłości, nie zastanawia się, co przyniesie jutro. Kocha ryzyko, przygody, typowo męskie dyscypliny sportu i zajęcia. Może być kierowcą rajdowym, operatorem dźwigu, może stać na czele dużego przedsiębiorstwa lub zajmować się finansami. Wenus w Baranie można określić jako fajną kumpelkę, doskonałą do tego, żeby wspólnie przeżywać ryzyko i niebezpieczne ekscytacje. Do jej natury należy konkurowanie, zdobywanie, zadaniowość, aktywność, bezpardonowa prostolinijność.

Jaka jest w miłości Wenus w Baranie: Relacja jest dla Wenus w Baranie jak wyzwanie, coś w rodzaju skoku na bungee lub wspinania się po skałkach. W miłości kobieta ta jest dość nieskomplikowana, nie w jej stylu są kręte podchody, tajemniczość i czarowanie. Jest impulsywna, namiętna, bezpośrednia. Baran to znak żywiołu ognia i właśnie ta energia kipi w niej i wrze, kiedy kocha. Zakochuje się gwałtownie, niemal wybuchowo, często od pierwszego wejrzenia. I nikt nie musi się domyślać czy ona kocha, czy też nie, bo ona o tym mówi wszem i wobec. W miłości, jak zawsze i wszędzie, się śpieszy. Ogniście a nawet dramatycznie wyraża swoje uczucia. W początkowym etapie relacji można poznać ją po zachwytach i uniesieniach. Lubi miłosne podboje, lepiej czuje się, gdy zdobywa, niż gdy jest zdobywana. Ma reputację Don Juana w spódnicy. Przejmując sprawy w swoje ręce, zyskuje kontrolę i ukrywa słaby kontakt z własną kobiecością. W relacje wchodzi bez pardonu i nieco siłowo. Jest egotyczna i w związkach zdecydowanie to zaznacza. W miłości przyjmuje postawę roszczeniową. „Czy mi się opłaca z tobą być? Co mi dasz?” - zastanawia się Wenus w Baranie i zwykle ma wielką ochotę czuć przewagę nad partnerem.

W relacji potrzebuje mnóstwo niezależności. Kocha, kiedy chce i jak chce, osoba partnera nie jest tutaj aż tak bardzo istotna. W łóżku lubi grać pierwsze skrzypce i nieobce są jej lekko przemocowe klimaty. To ona ma być numer jeden w tej parze. Jeśli zajmuje drugie miejsce albo mężczyzna nie jest dla niej wyzwaniem, cierpi krótko i widocznie, po czym odchodzi, trzaskając drzwiami bez tłumaczeń dlaczego. Albo usiłuje zmusić partnera do ustąpienia jej miejsca. Nie jest łatwą partnerką, która zna się na subtelnościach obowiązujących w bliskich związkach. Kłótnie i awantury stymulują ją i dodają energii. Potrafi przytłoczyć swoją intensywną osobą bądź zmrozić oddaleniem. Wolność i asertywność to jej sztandarowe hasła. Pasują do krótkotrwałych romansów, w które Wenus w Baranie często się wdaje. Bywa też, że wybiera sobie kogoś, kto jest niedostępny, żeby za bardzo nie przejmować się życiem relacyjnym. Żyje wtedy obok niego, bez prawdziwej bliskości, kłócąc się od czasu do czasu i realizując swoje pasje poza związkiem. Albo idzie przez życie samotnie. I odważnie. Jasne strony (przy harmonijnych aspektach planety): skuteczność w działaniu, dążenie prosto do celu, przebojowość, otwartość, pewność siebie, spontaniczne wyrażanie uczuć, namiętność, nieskomplikowana natura.

Ciemne strony (przy nieharmonijnych aspektach planety): trudności ze stworzeniem prawdziwej bliskiej więzi, nadmierny egoizm, doza samouwielbienia, postawa roszczeniowa, niepewność w relacjach, nieumiejętność ich prowadzenia w duchu miłości i zrozumienia, niewierność prowadząca do rozstań, lubieżność, niskie morale, tendencje do kiczu. Wenus w Baranie znajduje się na wygnaniu, co oznacza, że delikatna planeta miłości nie czuje się dobrze w tym męskim przebojowym znaku. Stąd dary, jakimi zwykle obdarza Wenus, są ograniczone.

Kierunek rozwoju osobistego w relacjach:  Wewnętrzna praca nad wzbudzaniem w sobie współczucia i empatii, wejście w świat subtelności uczuć. Prawdziwe partnerstwo.

INNE WENUS: Wenus w Byku, Wenus w Bliźniętach, Wenus w Raku, Wenus w Lwie, Wenus w Pannie, Wenus w Wadze, Wenus w Skorpionie , Wenus w Strzelcu, Wenus w Koziorożcu, Wenus w Wodniku, Wenus w Rybach.

WENUS jest jedną z 10 planet, które znajdują się w horoskopie urodzeniowym. Jest planetą miłości, rozkoszy i obfitości. Wenus to Anima, czyli nasz kobiecy pierwiastek. Od niej zależy to, w jakie wchodzimy relacje, jak się w nich czujemy i czego w nich doświadczamy. Zabarwia naszą wrażliwość i sposób, w jaki wyrażamy uczucia. To ona w dużym stopniu decyduje o naszej mocy tworzenia i kreatywności, wpływa na to, jaki jest nasz naturalny i najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy. Określa zdolności artystyczne i poczucie estetyki lub ich brak. Jej siłą uwarunkowana jest umiejętność przyjmowania dobrodziejstw życia i cieszenia się przyjemnościami. Jesteś taką kobietą, jaką masz Wenus i tak odbierają cię mężczyźni. W horoskopie mężczyzny Wenus wskazuje na jego ideał kobiety i to, jak on potrafi kochać. Znak, w jakim jest Wenus, to tylko część prawdy o niej. Oddziałuje ona w zależności od aspektów, które tworzy z innymi planetami, a także umiejscowienia w jednym z 12 domów astrologicznych, które nadają jej specyficzny odcień.

Chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja Wenus?

- Potrzebujesz tej wiedzy, żeby lepiej zrozumieć siebie, głębiej poczuć swoją kobiecość? - Pragniesz odkryć przyczynę tego, że Twoje relacje układają się tak, a nie inaczej? - Ciekawi się, jak oddziałujesz na mężczyzn i co możesz zrobić, żeby być tego bardziej świadoma? - Może chciałabyś umieć wpłynąć na to, żeby relacje przynosiły Ci więcej szczęścia? - Chcesz uzyskać podpowiedź od Wenus, jak zaprosić do Twojego życia więcej obfitości i kreatywności?

Spotkaj się ze swoją Wenus i 9 innymi planetami na sesji astrologicznej. Jak się zapisać – .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze